Przejdź do treści

Zaproszenie do nowenny

Przez cały rok formacyjny przygotowywaliśmy się do Jubileuszu Domowego Kościoła. Już 9 września spotkamy się w Częstochowie, podejmując trud pielgrzymowania. Zapraszamy Was do podjęcia ćwiczenia duchowego przed spotkaniem. Niech będzie ono dla nas umocnieniem, pogłębieniem relacji z Panem, czasem radosnego oczekiwania. Od 31 sierpnia podejmijmy nowennę w intencji pielgrzymowania oraz samego świętowania. Przez 9 dni zaproś do modlitwy różańcowej (np. jedna dziesiątka) jedną osobę, aby modlić się w konkretnych sprawach „Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20). Każdego dnia niech towarzyszy nam inna intencja:

  1. Zawierzmy Bogu pielgrzymowanie do Częstochowy w ramach Jubileuszowej Pielgrzymki Domowego Kościoła, aby odbyło się bezpiecznie i w atmosferze radosnego świętowania.
  2. Wyrażajmy wdzięczność przed Bogiem za możliwość przeżycia 9 września Eucharystii celebrowanej w intencji wszystkich żyjących charyzmatem Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie.
  3. Prośmy przed Bogiem za wszystkich, którzy swą posługą (pasterską, liturgiczną, muzyczną, organizacyjną) przyczynią się do tego, by Domowy Kościół mógł świętować swój jubileusz w ramach pielgrzymki 9 września w Częstochowie.
  4. Oddajmy przed Bogiem te wszystkie osoby, z którymi będziemy pielgrzymować i budować wspólnotę jubileuszowego świętowania.
  5. Powierzajmy Bogu tych, którzy nie mogą podjąć trudu pielgrzymowania w dniu 9 września i będą duchowo łączyć się ze wspólnotą jubileuszowego świętowania w Częstochowie.
  6. Dziękujmy Panu za tych wszystkich, którzy w ramach pielgrzymki szerzą dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
  7. Chwalmy Pana Boga w dziele Domowego Kościoła i wszystkich osób, które podjęły w swoim życiu charyzmat gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, w ramach 50 lat jego istnienia.
  8. Prośmy Pana Boga o to, by pielgrzymowanie Domowego Kościoła do Częstochowy w dniu 9 września stało się świadectwem wobec współczesnego świata radości budowania rodziny w duchu wiary katolickiej.
  9. Powierzajmy Bogu duchową owocność odpustu zupełnego nadanego przez Penitencjarię Apostolską dekretem na czas pielgrzymowania na Jasną Górę 9 września 2023 r. w ramach obchodów jubileuszu Domowego Kościoła.

Małgorzata i Tomasz Kasprowiczowie
para krajowa DK
ks. Damian Kwiatkowski
moderator krajowy DK

← Wstecz