Przejdź do treści

www.wyzwanie-malzenskie.pl

Wyzwanie małżeńskie

W głowach od dawna kiełkował nam pomysł, by propagować miłość małżeńską trwającą całe życie nie tylko poprzez kursy i prelekcje dla małżeństw, ale również z wykorzystaniem internetu. Uznaliśmy jednak, że jest wiele inicjatyw tego typu w sieci i nie ma potrzeby ich mnożyć. Jednocześnie modliliśmy się, by Pan Bóg pokazał nam, w jaki sposób działać na rzecz małżeństw nie obciążając nadmiernie naszej rodziny. Odpowiedź przyszła, jak wiele dobrych rzeczy w naszym życiu, przez wspólnotę! Aida z naszego rejonu, jedna z tych Bożych szalonych osób, poprosiła nas o napisanie krótkiej instrukcji dla małżeństw z prostymi zasadami do wprowadzenia, które pomogłyby poprawić relację małżeńską znajomych par. Uznaliśmy jednak, że punkty spisane w mailu nie są najlepszą formą i tak w ciągu jednej nocy powstała strona wyzwanie-malzenskie.pl

Chcemy zaproponować jej czytelnikom narzędzia i inspiracje będące pomocą w rozwoju miłości małżeńskiej. Co miesiąc od stycznia 2018 zamieszczamy jedno wyzwanie małżeńskie, czyli zadanie do wykonywania wraz z małżonkiem. Można dołączyć w każdej chwili realizując zadania po kolei lub w dowolnej kolejności.

Dodatkowo co tydzień na stronie ukazuje się nowy artykuł dotyczący realizacji wyzwania i szeroko rozumianej tematyki małżeńskiej, m.in. komunikacji i rytuałów w związku, pragnień i potrzeb itp.

Osobom zapisanym na nasz newsletter wysyłamy zadania i linki do artykułów bezpośrednio na skrzynkę mailową. Zapisanych jest (luty 2018) ponad 600 małżeństw.

Ta strona jest zarówno dla małżeństw na początku wspólnej drogi jak i tych, których miłość trochę się zakurzyła w natłoku codziennych spraw i zmęczenia. Wierzymy, że może pomóc również małżonkom, którzy oddalili się od siebie i czują, że stoją na progu kryzysu lub właśnie go przeżywają.

Odzew jest pozytywny, zarówno młode jak i dojrzałe małżeństwa kontaktują się z nami i mówią, że realizują wyzwanie i że takie inicjatywy są potrzebne, bo w biegu łatwo można przeoczyć moment, kiedy zamiast żyć razem, zaczynamy żyć obok siebie.

Maja i Wojtek Pietkiewicz
Rejon IX DK Maciejówka, Wrocław

← Wstecz