Przejdź do treści

U progu wakacji

„Wypoczynek oznacza odejście od zajęć powszednich, oderwanie się od zwyczajnych trudów dnia, tygodnia i roku. Odejście i oderwanie od tego wszystkiego, co można wyrazić symbolem «Marta». Chodzi o to, ażeby wypoczynek nie był odejściem w próżnię, aby nie był tylko pustką. Wtedy nie będzie naprawdę wypoczynkiem. Chodzi o to, ażeby był wypełniony spotkaniem. Mam na myśli – i owszem – spotkanie z przyrodą, z górami, morzem i lasem. Człowiek w umiejętnym obcowaniu z przyrodą odzyskuje spokój, ucisza się wewnętrznie. Ale to jeszcze nie wszystko, co można powiedzieć o odpoczynku. Trzeba, ażeby został on wypełniony nową treścią – ową treścią, jaką wyraża się w symbolu «Maria». «Maria» oznacza spotkanie z Chrystusem, spotkanie z Bogiem. Oznacza otwarcie wewnętrznego wzroku duszy na Jego obecność w świecie, otwarcie wewnętrznego słuchu na Słowa Jego Prawdy” (św. Jan Paweł II).

U progu wakacji wszystkim Rodzinom Domowego Kościoła oraz Kapłanom życzymy wypoczynku, o jakim pisał św. Jan Paweł II:
– wypoczynku jako odejścia od codzienności;
– wypoczynku jako spotkania z przyrodą;
– wypoczynku jako odzyskania spokoju;
– wypoczynku jako uciszenia wnętrza;
– wypoczynku jako spotkaniem z Bogiem, z Jego obecnością.

Życzymy, aby ten wypoczynek przeżywany przede wszystkim we wspólnocie na rekolekcjach napełniał serca nas wszystkich do otwarcia się na dary, jakie Pan Bóg przygotował dla nas w kolejnym roku formacyjnym.

Wszystkim posługującym na rekolekcjach dziękujemy za włożony trud w ich przygotowanie i prowadzenie – niech miłosierny Ojciec, którego prawdę w tym roku w szczególny sposób pogłębiamy, będzie umocnieniem i radością w codzienności.

Katarzyna i Paweł Maciejewscy
para krajowa DK

← Wstecz