Przejdź do treści

Sympozjum – Smartfon wyzwanie naszych czasów

Serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli, wychowawców, pedagogów, młodzież oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w II edycji Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowo – Edukacyjnego

„SMARTFON WYZWANIE NASZYCH CZASÓW” 

15 marca 2024 r. (piątek).

MŁODZIEŻ: 9.00 – 13.00

DOROŚLI: 16.00 – 19.55

Miejsce Sympozjum:
Akademia Kujawsko-Pomorska
Bydgoszcz, ul. Toruńska 55/57

Aula Wykładowa, Budynek A

Link do filmu promującego wydarzeniehttps://www.youtube.com/watch?v=zOWkBmkfsG0

Wydarzenie będzie transmitowane online w serwisie YouTube https://www.youtube.com/channel/UCJgoYLchoo25RyGjhGmql5g?app=desktop

Strona wydarzenia:

smartfon-wyzwania.pl

W związku z nasilającym się zjawiskiem fonoholizmu wśród młodych ludzi, spowodowanym bezrefleksyjnym korzystaniem z mediów cyfrowych, którego skutkami są zakłócenia rozwoju mowy, problemy z nauką i koncentracją, stres, depresja i narastająca gotowość do stosowania przemocy fizycznej, mamy zaszczyt zaprosić Państwa wraz z młodzieżą na wyjątkowe wydarzenie –

Ogólnopolskie Sympozjum Naukowo – Edukacyjne

SMARTFON – WYZWANIE NASZYCH CZASÓW. 

II EDYCJA.

Sympozjum poświęcone roli mediów i technologii w życiu społecznym, a szczególnie w wychowaniu młodzieży. 

Gościem specjalnym jest dr hab. inż. Jerzy Surma, profesor nadzwyczajny w Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej SGH oraz kierownik studiów podyplomowych Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem oraz Business Intelligence.

Pierwsza część konferencji – PIĄTEK (15 marca 2023 r.), godz. 9.00 – 13.00 będzie miała program edukacyjny, skierowany do uczniów szkół podstawowych od kl 7, ponadpodstawowych i studentów, druga część – godz. 16.00 – 19.55 – charakter naukowy, adresowany do dorosłych odbiorców, a szczególnie wychowawców, nauczycieli, rodziców i samorządowców. 

Zaproszeni prelegenci: Jerzy Surma, Bogna Białecka, Roman Solecki i Małgorzata Więczkowska, przedstawią często niedostrzegane w życiu codziennym zagrożenia związane z korzystaniem z technologii. Wiedza ta pomoże młodzieży mądrze wykorzystywać zdobycze techniki i unikać związanych z nimi problemów.

Głównym założeniem sympozjum jest uświadomienie zagrożeń wynikających z nieumiejętnego i nadmiernego korzystania z mediów elektronicznych oraz zapobieganie im.

Zachęcamy do udziału wraz z młodzieżą, dla której przygotowane wykłady mogą być wielką pomocą w wyrobieniu pozytywnych nawyków umiejętnego korzystania ze świata mediów – jako najlepszą godzinę wychowawczą. 

Szczegóły wraz z adresem rejestracji na plakacie. 

Dodatkowe informacje w załącznikach.

Mirosława i Marek Chmielewicz
Centralna Diakonia Społeczna

← Wstecz