Przejdź do treści

Sympozjum o rodzinie w Sejmie RP

Drodzy małżonkowie, żyjąc w małżeństwie nie obdarowujecie siebie jakąś rzeczą czy działaniem, ale całym życiem. Wasza miłość przynosi owoce przede wszystkim dla was samych, gdyż pragniecie wzajemnego dobra, doświadczając radości przyjmowania i darowania. Jest ona także owocna w wielkodusznym i odpowiedzialnym przekazywaniu życia dzieciom, w troskliwej opiece nad nimi oraz mądrym i starannym wychowaniu.
Jest wreszcie owocna dla społeczeństwa, ponieważ życie rodzinne jest pierwszą i niezastąpioną szkołą wartości społecznych, takich jak poszanowanie osób, bezinteresowność, zaufanie, odpowiedzialność, solidarność, współpraca.

św. Jan Paweł II papież

W dniu 29.04.2023 r. w sali kolumnowej Sejmu RP odbyło się sympozjum pt. „Domowy Kościół w służbie rodzinie i społeczeństwu. 50 lat wspólnot rodzinnych Ruchu Światło-Życie”. Organizatorami wydarzenia był Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruch Światło-Życie i Akcji Katolickiej oraz Domowy Kościół gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie. Wśród prelegentów mogliśmy wysłuchać m.in. dr. Roberta Derewendę, ks. dr inż. Damiana Kwiatkowskiego, ks. dr hab. Piotra Kulbackiego, bp. dr  Krzysztofa Włodarczyka, Bożenę i Huberta Pietrasów oraz Viktorię i Leonarda Zigertów.

Poniżej umieszczamy linki do materiału filmowego z tego wydarzenia. Polecamy i gorąco zachęcamy do wsłuchania się w treści poszczególnych prelekcji.

Część 1: https://www.youtube.com/watch?v=_fYiV71VoWg&t=6s

Część 2: https://www.youtube.com/watch?v=b17t722V4sM&t=12s

Małgorzata i Tomasz Kasprowiczowie

← Wstecz