Przejdź do treści

Spotkanie kręgu centralnego

Od kilkunastu już lat tradycją były spotkania kręgu centralnego odbywające się w majowy długi weekend w Krościenku nad Dunajcem. Niestety tym razem, ze względu na trudny czas epidemii, para krajowa, ksiądz moderator DK, pary filialne, panie z INMK oraz skarbnicy zobaczyli się wirtualnie na ekranach swoich komputerów, bez wychodzenia z domu. Tematów do rozmów było sporo, ale dyskusję zdominowały dwie najważniejsze w tym czasie kwestie, dotyczące rekolekcji wakacyjnych oraz wyborów par odpowiedzialnych. To, co zostało wypracowane, a czym chcemy podzielić się ze Wspólnotą, zamieściliśmy w liście kręgu centralnego, który w najbliższych dniach zostanie umieszczony na stronie ogólnopolskiej Domowego Kościoła oraz przekazany przez pary odpowiedzialne wszystkim rodzinom i kapłanom.

Wirtualne oglądanie się na odległość ma swój urok, udało się nawet zrobić dyskusje w małych grupach, ale nie da się ukryć, że do pełni spotkania zabrakło m.in. rozmów w kuluarach, wspólnie przeżywanej liturgii i posiłków przy tym samym stole. To jest doświadczenie wielu rodzin DK w tym czasie, które pokazało nam, że „charyzmat spotkania” w naszym Ruchu to nie są jakieś puste słowa, że jest to ważna i potrzebna do duchowego wzrostu rzeczywistość.

Z niecierpliwością zatem czekamy na możliwość spotkania kręgu centralnego „twarzą w twarz”, a do tego czasu chcemy „być blisko” choćby w ten jedyny możliwy w tym czasie wirtualny sposób.

Dorota i Jacek Skowrońscy
para filialna pelplińska

← Wstecz