Przejdź do treści

Ścieżki w Krościenku – zdjęcia

Otwarto oazowe ścieżki w Krościenku

W sobotę 30 czerwca br. w Centrum Ruchu Światło-Życie otwarto „Drogę Nowego Człowieka” – ścieżkę ewangelizacyjno-edukacyjną prezentującą Ruch Światło-Życie. Spotkanie rozpoczęło się u podnóża Kopiej Górki, w dawnym sadzie. Ks. Marek Sędek przywitał zgromadzonych gości: biskupa Krzysztofa Włodarczyka, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie, proboszcza krościeńskiej parafii ks. Henryka Homoncika, parę krajową Domowego Kościoła Katarzynę i Pawła Maciejewskich, panią poseł z Krościenka Annę Paluch i wiele innych ważnych osobistości, a następnie wyjaśnił, jaka jest idea oazowych ścieżek. Krótka prezentacja multimedialna pokazała zebranym, jak wyglądały prace wykonawcze na ścieżkach. Z kolei wszyscy przeszli do „oazy” – ogrodu biblijnego, w którym znajdują się rośliny znane z kart Pisma Świętego. Tam pani prof. Zofia Włodarczyk tłumaczyła zebranym, dlaczego do ogrodu zostały wybrane właśnie takie rośliny i co one symbolizują. 

Po pobłogosławieniu ogrodu przez biskupa Krzysztofa Włodarczyka wszyscy udali się na trasę zwiedzania, a pierwszym przewodnikiem był ks. Marek Sędek. Spotkanie zakończyło się agapą przy źródle u stóp Niepokalanej.

Ścieżki oazowe są czynne przez całe wakacje, codziennie, od 9 do 18. Treści ewangelizacyjne i charyzmat Ruchu przybliżają piękne i dające do myślenia rzeźby i instalacje artystyczne zaprojektowane i wykonane przez krakowskiego artystę Karola Badynę, oraz tablice, na których znajdują się przede wszystkim teksty Założyciela Ruchu ks. Blachnickiego. W głębszym wejściu w tak ukazane treści pomaga audio-przewodnik – aplikacja, która prezentuje treści oazowe na czterech poziomach: „turysta”, „młodzież z oazy”, „Domowy Kościół” oraz „zaawansowany” (treści przygotowane z myślą o kapłanach i osobach konsekrowanych). 

Wirtualnie można przejść oazowe ścieżki pod adresem http://kopiagorka.pl/. Dla tych, którzy nie mogą się już w tym momencie znaleźć na Kopiej Górce niech odwiedziny wirtualne będą tym mocniejszą zachętą do osobistej wyprawy do Centrum Ruchu.

Serdecznie zapraszamy!
za: http://www.oaza.pl/otwarto-oazowe-sciezki-w-kroscienku/

Dołączamy do zaproszenia.
Zamieszczone poniżej zdjęcia niech staną się zachęta do nawiedzenia Krościenka i podzielenia się wiedzą o tym miejscu z innymi.
Katarzyna i Paweł Maciejewscy
Para krajowa DK

← Wstecz