Przejdź do treści

Rekolekcje dla par rejonowych w Koszalinie

„Nie wyście mnie wybrali, ale Ja was wybrałem abyście szli i owoc przynosili” (J15,16)

   W dniach 29.09-1.10.2023r. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie  odbyły się  rekolekcje dla par rejonowych Domowego Kościoła, prowadzone przez poznańską parę filialną Piotra i Jolę Soroków, parę diecezjalną archidiecezji szczecińsko – kamieńskiej Agnieszkę i Przemka Gazińskich  oraz ks. Tomasza Tomaszewskiego.

Uczestniczyło w nich 13 małżeństw, które przyjechały umocnić się duchowo oraz  dowiedzieć się więcej o pełnieniu swojej posługi. W ciągu dwóch dni intensywnych  spotkań, konferencji, Eucharystii i  spotkań ze Słowem Bożym uczestnicy formowali się duchowo i  zapoznawali się z zadaniami, które zostały im powierzone.

Agnieszka i Przemek wraz z Jolą i Piotrem przypomnieli nam wszystkim na czym polegają kolejne etapy formacji w Domowym Kościele i czego należy doświadczyć po przeżyciu każdego etapu. Kolejne konferencje poprowadzone przez parę filialną oraz ks. Tomasza przybliżyły zgromadzonym m. in. jakie zadania stoją przed parami rejonowymi, jaka jest rola kapłana w Domowym Kościele i jakie cechy powinny rozwijać posługujące małżeństwa, na każdym etapie posługi w DK. Szczególnie mocno wybrzmiało to, że na parach rejonowych spoczywa odpowiedzialność za prawidłową formację kręgów w rejonach, która powinna opierać się w głównej mierze na Zasadach DK, oraz aktualnych materiałach formacyjnych.

Na kończącej rekolekcje godzinie świadectw uczestnicy podkreślali ogromną rolę wspólnoty w formacji duchowej małżeństw Domowego Kościoła.

Był to piękny i owocny czas spotkania z Panem Bogiem i drugim człowiekiem.

Katarzyna i Maciej Nejman
para rejonowa Szczecin – Niebuszewo

← Wstecz