Rekolekcje dla par rejonowych – filia pelplińska

W dniach 27-29 września 2019 r. odbyły się rekolekcje dla par rejonowych w domu rekolekcyjnym archidiecezji gdańskiej im. św. Wojciecha w Straszynie. Uczestniczyło w nich też kilka par łącznikowych. Przygotowane i poprowadzone były przez parę filialną filii pelplińskiej: Dorotę i Piotra Jasińskich wraz z moderatorem rejonowym archidiecezji warmińskiej – ks. Cezarym Opalachem. Uczestniczyło w nich dwadzieścia małżeństw: z diecezji gdańskiej, toruńskiej, pelplińskiej, elbląskiej, warmińskiej oraz para rejonowa z Hamburga. Dla wielu uczestników posługa pary rejonowej lub łącznikowej jest nowym wyzwaniem powodując wiele obaw przed tak odpowiedzialnym zadaniem. Słowo, które otrzymaliśmy na początku rekolekcji tj. „Pan Bóg nie powołuje uzdolnionych, ale uzdalnia powołanych”, zasiało pokój w sercach wielu małżonków. Podczas konferencji i homilii wygłoszonych przez księdza moderatora i parę prowadzącą wybrzmiała prawda o ogromnej odpowiedzialności spoczywającej na nas za zbawienie tych, do których zostaliśmy posłani. „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili…” jest bardzo budujące: sam Bóg nas powołał do służby.

Ogromną niespodzianką była dla uczestników wizyta pary diecezjalnej Domowego Kościoła archidiecezji gdańskiej Ani i Leszka Krzysztoforskich – tym bardziej, że 28 września obchodziliśmy 10 rocznicę odejścia do Pana s. Jadwigi Skudro, bliskiej współpracownicy ks. Franciszka Blachnickiego. Ania i Leszek przedstawili bardzo ciekawą prezentację uzupełnioną śmiesznymi anegdotami z życia s. Jadwigi.

Bogu niech będą wielkie dzięki za ten wspaniały i błogosławiony czas rekolekcji.

Joanna i Piotr Wajler – para rejonowa Rejonu Odkupiciel Archidiecezji Warmińskiej