Przejdź do treści

Pomóżmy Ukrainie

Droga Wspólnoto,

Dziś każdy z nas jest poruszony wydarzeniami, jakie mają miejsce w życiu naszych braci i sióstr na Ukrainie. Zapewne tak jak wielu z Was, również my otrzymujemy dramatyczne wiadomości od osób doświadczających bezpośrednio tych wydarzeń. Te informacje bardzo poruszają nasze serca. Wraz z Księdzem Moderatorem Krajowym DK stajemy przed Wami, prosząc o podjęcie wszelkich możliwych dzieł, które mogą być pomocą dla ludzi, których dotyka ta wielka tragedia. Już dziś otrzymujemy liczne informacje od osób, które gotowe są w tej chwili przyjąć do swych domów matki z dziećmi i wszystkich potrzebujących, którzy musieli pozostawić swoją Ojczyznę, by ocalić życie dzieci i własne, zostawiając często tam, na miejscu, swoich mężów i dorosłe dzieci, walczących o niepodległość i godność człowieka. Jeżeli wśród Was są tacy, którzy mogą przyjąć takie osoby pod swój dach, prosimy o kontakt z Bożeną i Hubertem Pietrasami (bena.pietras@gmail.com).

Inną formą pomocy może być ofiara złożona na fundusz miłosierdzia, wpłacana na konto Domowego Kościoła: 33 1240 1574 1111 0010 9064 8181, Bank PKO SA , z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”. Zebrane finanse pomogą nam we wsparciu i włączeniu się w pomoc tym, którzy przyjmują do swych domów potrzebujących. Pomoże nam to również włączyć się w pomoc, którą wraz z Moderatorem Generalnym Ruchu Światło-Życie chcemy otoczyć wszystkich doświadczonych cierpieniem wojny.

Prosimy, otoczmy modlitwą całą tę sytuację, w jakiej znalazło się tak wielu ludzi, w tym członków DK. Już teraz dziękujemy Wam wszystkim za otwartość serca. Jesteśmy głęboko przekonani, że doświadczenie Jezusa, doświadczenie otwartości we wspólnocie pozwala nam odpowiedzialnie patrzeć na każdego potrzebującego człowieka, tym bardziej w obliczu tak wielkiego okrucieństwa.

← Wstecz