Przejdź do treści

Parresia – 2022

Już w najbliższą sobotę 28 maja odbędzie się “Parresia – Międzynarodowe Spotkanie Ruchu Światło-Życie. Po raz drugi odbędzie się w formie on-line. W ubiegłym roku ta forma była wymuszona przez ograniczenia pandemiczne, okazało się jednak, że stwarza możliwości, których nie daje spotkanie na żywo. W ubiegłorocznym spotkaniu w czasie rzeczywistym wzięli udział członkowie Ruchu z Chin, Filipin, Kazachstanu, krajów europejskich, Kenii, Tanzanii, Brazylii, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Wzajemne porozumienie umożliwiały cztery języki spotkania – polski, ukraiński, angielski i chiński.

Podjęto, więc oczywistą decyzję o kontynuacji spotkania “Parresia” w formie on-line. Pierwsza część “Parresi’, która odbędzie się w najbliższą sobotę to spotkanie w grupach na zoomie. Uczestniczyć w nim będą przedstawiciele Ruchu z całego świata. Grupy zostały podzielone w ten sposób, by w każdej znalazły się osoby z możliwie wielu krajów, o ile tylko pozwalają na to możliwości językowe. Siłą rzeczy najbardziej różnorodne będą grupy, w których spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim, jednak również grupy polskojęzyczne będą gromadzić osoby z różnych krajów.

Od godziny 15.00÷18.00 czasu polskiego rozpocznie się spotkanie dostępne dla wszystkich. Będzie transmitowane w serwisie YouTube na kanale “Parresia – the Light-Life Movement” (https://www.youtube.com/channel/UCik_H3fZoL_f8fc3jpYb4mg). Rozpocznie je konferencja moderatora generalnego ks. Marka Sędka przedstawiająca temat nowego roku pracy. Następnie będzie można wysłuchać świadectw członków Ruchu różnych stanów z pięciu kontynentów – księdza z Filipin, osoby życia konsekrowanego ze Słowacji, małżeństwa ze Stanów Zjednoczonych, członka wspólnoty młodzieżowej z Kenii, biskupa z Brazylii. Świadectwom towarzyszyć będzie modlitwa za poszczególne kontynenty oraz za poszczególne stany naszego Ruchu. Szczególnym momentem będzie świadectwo pary Domowego Kościoła z Ukrainy o przeżywaniu czasu wojny. Spotkanie zakończy modlitwa za Ukrainę.

Zapraszamy!!!

 

Tekst zaczerpnięto: https://www.oaza.pl/parresia-miedzynarodowe-spotkanie-ruchu-swiatlo-zycie-2/

 

← Wstecz