Przejdź do treści

Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia

„Są chwile, w których jeszcze mocniej jesteśmy wzywani, aby utkwić wzrok w miłosierdziu, byśmy sami stali się skutecznym znakiem działania Ojca. Z tego właśnie powodu ogłosiłem Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia jako pełen łaski czas dla Kościoła, aby świadectwo wierzących stało się jeszcze mocniejsze i skuteczniejsze.

Rok Święty rozpocznie się 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To święto liturgiczne wskazuje na sposób, w jaki Bóg działa już od początków naszej historii. Po grzechu Adama i Ewy Bóg nie chciał, by ludzkość została sama, wystawiona na pastwę zła. Stąd też postanowił i zechciał, aby Maryja, święta i niepokalana w miłości (por. Ef 1, 4), stała się Matką Odkupiciela człowieka. Na bezmiar grzechu Bóg odpowiada pełnią przebaczenia. Miłosierdzie będzie zawsze większe od każdego grzechu, i nikt nie może zatamować miłości Boga, który przebacza. W święto Niepokalanego Poczęcia otworzę z radością Drzwi Święte. Z tej okazji staną się one Bramą Miłosierdzia, gdzie każdy wchodzący będzie mógł doświadczyć miłości Boga, który pociesza, przebacza i daje nadzieję” (Franciszek, Bulla Misericordiae vultus, 3).

Rozpoczynając Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia pamiętajmy o modlitwie przygotowanej na ten czas oraz czynieniu miłosierdzia wobec tych, których Pan Bóg stawia na naszej drodze.

Link do modlitwy na jubileusz: http://www.im.va/content/gdm/pl/giubileo/preghiera.html

Zachęcamy także do odwiedzania specjalnie na ten czas przygotowanej strony internetowej http://www.im.va/content/gdm/pl.html, na której znajduje się m.in. tekst Bulli „Misericordiae vultus” dotyczącej Roku Miłosierdzia.

← Wstecz