Przejdź do treści

MAJOWE SPOTKANIE KRĘGU CENTRALNEGO

„Wyzwaniem jest życie darem z siebie w taki sposób, aby wysiłki miały znaczenie ewangeliczne i coraz bardziej utożsamiały nas z Jezusem Chrystusem”. (GAUDETE ET EXSULTATE, 28)

W dniach 28.04. do 01.05.2018 w gościnnych progach Centralnego Domu Rekolekcyjnego DK przy Jagiellońskiej 100 w Krościenku odbyło się spotkanie kręgu centralnego. Krąg centralny, w którego skład wchodzą: para krajowa, moderator krajowy DK, sekretariat DK, pary filialne, skarbnicy DK, spotyka się, by rozeznawać sprawy związane z drogą formacji, rekolekcjami, radościami i troskami poszczególnych wspólnot diecezjalnych. Wydawać by się mogło, że to spotkanie ma tylko wymiar „roboczy”, ale dla nas jest to przede wszystkim czas trwania przy Panu. W tym roku Kasia z Pawłem zaprosili nas do wejścia w głębię adhortacji apostolskiej Ojca Świętego Franciszka „Gaudete et Exsultate. O powołaniu do świętości w świecie współczesnym”. Po raz kolejny – również dzięki księdzu Tomaszowi – uświadomiliśmy sobie, że rozeznawanie to nasze narzędzie do lepszego podążania za Panem (GE 169). Radość spotkania, dzielenia, odkrywania, czym jest świętość, rozeznawania naszej misji, umacniania się podczas modlitwy, doświadczania obecności Zmartwychwstałego, głęboko wpisywała naszą wspólnotę w pierwsze słowa tejże adhortacji „Cieszcie się i radujcie”. Odkrywając swoją małość, oddawaliśmy z pokorą wszystko i wszystkich Miłości, która przemienia serca. Ucząc się dostrzegać „drobny szczegół” (GE 144) ustalaliśmy tematy konspektów na następny rok pracy formacji permanentnej oraz treści dotyczące corocznego listu kręgu centralnego do wspólnoty. Aby jeszcze lepiej wypełniać zadanie wynikające z pełnionej posługi, zagłębiliśmy się, pracując w grupach, w treści rekolekcji dla par rejonowych. Kończąc ten błogosławiony czas towarzyszyło nam zdanie „chrześcijaństwo jest przede wszystkim po to, aby nim żyć” (GE 109).

Małgorzata i Tomasz Kasprowiczowie
para filialna poznańska

MINI KONKURS:
Według jakiego klucza ustawili się do zdjęcia (z flagą DK) członkowie Kręgu Centralnego.
Pierwsza prawidłowa odpowiedź zostanie nagrodzona.
Odpowiedzi proszę kierować max do 7 V na adres k.p.maciejewscy@gmail.com

ZWYCIĘZCY MINI KONKURSU:
Jako pierwsi prawidłowe rozwiązanie podali Dorota i Jacek Skowrońscy z archidiecezji gnieźnieńskiej.
Przesłana odpowiedź: „Kluczem ustawienia do zdjęcia jest czas trwania odpowiednio: w małżeństwie, kapłaństwie, w stanie życia konsekrowanego.”
Dorocie i Jackowi gratulujemy szybkiej i prawidłowej odpowiedzi.
Dziękujemy też wszystkim uczestnikom mini konkursu – odpowiedzi były bardzo ciekawe, niekiedy również inspirująco dowcipne.
Katarzyna i Paweł Maciejewscy

 

← Wstecz