Przejdź do treści

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla ks. F. Kołacza

Wielu z nas, członków Domowego Kościoła, dobrze pamięta ks. Franciszka Kołacza. Młodszym małżeństwom przypomnę, że ks. Franciszek w latach 1982-2000 pełnił posługę moderatora diecezjalnego w archidiecezji krakowskiej, zaś w latach 1996-2000 pełnił  posługę moderatora krajowego Domowego Kościoła. Po przejściu na emeryturę w 2006 r. wyjechał na misje do Odessy na Ukrainie, gdzie przebywał do 2012 r. Obecnie posługuje jako kapelan w domu zakonnym Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Mszanie Dolnej.

2 czerwca 2018 r. w podkrakowskiej Morawicy miała miejsce uroczystość dziękczynienia w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, podczas której Mszę św. sprawował metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Oprócz doniosłych akcentów, takich jak odsłonięcie i pobłogosławienie pomnika abp. Antoniego Baraniaka, apelu dziękczynienia i pamięci, miało też miejsce wręczenie odznaczeń państwowych.

W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wojewoda małopolski Piotr Ćwik wręczył ks. Franciszkowi Kołaczowi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy duszpasterskiej, propagowanie wartości patriotycznych i  działalność społeczną.

Rodziny Domowego Kościoła życzą ks. Franciszkowi wiele zdrowia i Bożego błogosławieństwa, dziękując zarazem za wzór bycia Polakiem i kapłanem.

Szczęść Boże!
Jerzy Kozek

Dołączając do życzeń dla ks. Franciszka, gratulujemy wyróżnienia i pamiętamy w modlitwie.
Katarzyna i Paweł Maciejewscy
para krajowa DK

← Wstecz