Przejdź do treści

Kilka słów po Międzynarodowym Spotkaniu Ruchu Światło-Życie „Parresia”

Każdego roku przed Kongregacją Odpowiedzialnych w Częstochowie odbywa się Międzynarodowe Spotkanie Ruchu Światło-Życie „Parresia”. Organizatorami już dwudziestej czwartej „Parresii” było Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie „Marianum” w Carlsbergu oraz Centrum Ewangelizacji Światło-Życie w Gwardijsku na Ukrainie.
Celem takiego spotkania jest integracja oazowiczów z różnych krajów, wymiana doświadczeń międzynarodowych, pomoc w kształtowaniu struktur Ruchu w poszczególnych krajach i inspirowanie misji Ruchu „aż po krańce ziemi”. W nawiązaniu do tegorocznego tematu Kongregacji dzielono się przede wszystkim doświadczeniem związanym z diakonią wyzwolenia, z szeroko pojętą posługą Ruchu na rzecz wyzwolenia. Temu była poświęcona konferencja oraz spotkania w małych grupach, podczas których dzielono się tym, co najbardziej uwłacza godności człowieka oraz czy w reprezentowanych krajach jest potrzebne dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i jeśli tak, to dlaczego.

W tegorocznym spotkaniu „Parresia” brało udział ok. 50 osób z różnych części świata: Chiny (3 osoby), Chicago (małżeństwo odpowiedzialne za DK), Niemcy (4 osoby), Irlandia (2 osoby), Czechy (kapłan), Słowacja (2 osoby), Białoruś (4 osoby), Ukraina (25 osób z 3 diecezji), Polska (7 osób z diakonii misyjnej, ks. Piotr Kulbacki oraz para krajowa). Piątkowej Eucharystii przewodniczył moderator generalny, ks. Marek Sędek.

← Wstecz