Przejdź do treści

Jubileuszowe świętowanie

„Gdzie chrzest, tam nadzieja” -“ pod takim hasłem odbyło się jubileuszowe świętowanie 1050. rocznicy chrztu Polski. Trzy dni, od 14 do 16 kwietnia, przyniosły wiele wydarzeń, które na długo pozostaną w pamięci naszego narodu, w tym także nas, członków Domowego Kościoła. Wiele osób, zwłaszcza z diecezji poznańskiej i gnieźnieńskiej, ale nie tylko… uczestniczyło w Eucharystii w katedrze w Gnieźnie i w Poznaniu. Wielu, na wzór wydarzeń sprzed półwiecza, czuwało przy kopii obrazu Jasnogórskiego i uczestniczyło w procesji z poznańskiej Fary do Katedry. Najwięcej, bo aż cztery tysiące, zgromadziło się na stadionie miejskim w Poznaniu, by świętować modlitwą, śpiewem i tańcem, by odnowić przyrzeczenia chrzcielne oraz włączyć się w korowód polskich świętych, by z radością spotkać Chrystusa w Eucharystii połączonej z udzielaniem sakramentu chrztu świętego.

Każdy z uczestników z pewnością w swoim sercu zachował wiele wzruszeń, przeżyć, doświadczeń. Radości z pewnością dodawały specjalne szaliki, które z jednej strony pomogły w tłumie znaleźć znajome twarze, a z drugiej strony były świadectwem dla innych. Niech Bóg będzie uwielbiony w pięknie tego wydarzenia i wynagrodzi wysiłek włożony w przygotowanie naszego spotkania na stadionie. W sposób szczególny pragniemy podziękować Elżbiecie i Jerzemu Wolskim, poznańskiej parze diecezjalnej, za koordynację działań i determinację, by Domowy Kościół miał miejsca w sąsiednich sektorach, by każdy w Poznaniu czuł się jak w domu.

Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, z którym spotkaliśmy się w niedzielę, prosił także o przekazanie słów podziękowania całej wspólnocie Domowego Kościoła i życzył dalszego rozwoju.

Katarzyna i Paweł Maciejewscy
para krajowa Domowego Kościoła

szersza relacja znajduje się tutaj:

Jubileusz Chrztu Polski w Poznaniu

← Wstecz