Przejdź do treści

Filia warszawska – spotkanie wyborcze kręgu filialnego, Brok 19 czerwca 2021

W sobotnie przedpołudnie, 19 czerwca 2021 roku, wszystkie drogi w filii warszawskiej prowadziły do Broku. To właśnie tu, w lesie sosnowym, w ośrodku o biblijnej nazwie NOE (Nadbużański Ośrodek Edukacyjny) zebrały się wszystkie pary diecezjalne filii warszawskiej. Oprócz wszystkich dziewięciu par diecezjalnych przyjechali tu także moderatorzy diecezjalni Domowego Kościoła niektórych diecezji, moderator filialny Ruchu Światło-Życie oraz 4 pary kandydatów na nową parę filialną (Marta i Tomasz Chadamikowie, Elżbieta i Grzegorz Kolasińscy, Beata i Krzysztof Krawczykowie, Dorota i Zbigniew Późnieccy).

Spotkanie rozpoczęliśmy od Eucharystii – naszego wspólnego dziękczynienia za pracę naszej filii, z prośbą o dobre rozeznanie, kogo Bóg będzie powoływał do dalszej posługi na parę filialną. Eucharystii przewodniczył ks. Aleksander Suchocki (moderator filii), a słowem Bożym zachęcającym nas do służby dla wspólnoty ubogacił nas moderator DK diec. ełckiej ks. Krzysztof Mulewski. Ks. Krzysztof w aspekcie służby zwrócił także naszą uwagę na czynienie wszystkiego z miłością, i to z miłością, która ma być konkretna i wymagająca.

Po wspólnym zdjęciu udaliśmy się do ośrodka, by przy wspólnym stole, przy kawie i herbacie, umocnić się poprzez wzajemne dzielenie się życiem, radościami i troskami z posługi par diecezjalnych i księży w DK w naszych diecezjach. Wśród radości dominowało zaangażowanie par rejonowych w posługę, bardzo dobry kontakt par diecezjalnych z księżmi moderatorami diecezjalnymi DK i z parami rejonowymi, chęć zawalczenia małżeństw o formację w tym trudnym czasie pandemii, w którym ciągle jesteśmy. Pary diecezjalne zwróciły także uwagę, że widoczny jest też początek powrotu do normalności poprzez liczny udział małżeństw w dniach wspólnoty i chęć spotykania się na żywo tych kręgów, które do tej pory nie były jeszcze tak odważne. Każda z par diecezjalnych podsumowała także obszary, które warto wg nich wzmocnić.

My, jako para filialna, dokonaliśmy także podsumowania naszej posługi, dziękując na koniec wszystkim za możliwość wspólnych rozmów i spotkań, za modlitwę i możliwość bycia z nimi podczas kręgów diecezjalnych oraz za wzajemne obdarowywanie się doświadczeniem wiary i działaniem Boga w naszym życiu.

Z radością podzieliliśmy się także Ewangelią, zachęcającą nas do służby Bogu, a nie mamonie. Ewangelię odczytał nam ks. Paweł Witkowski moderator DK diec. warszawskiej. W modlitwie spontanicznej dziękowaliśmy Bogu za słowo Boże i wszelkie łaski, i poprzez modlitwę do Ducha Świętego przystąpiliśmy do wyborów trzech kandydatów na nową parę filialną filii warszawskiej. Wybory przeprowadził, z upoważnienia pary krajowej, moderator DK diec. łomżyńskiej ks. Łukasz Andrzejczyk. Po ogłoszeniu wyników wspólnie uwielbiliśmy Boga słowami modlitwy Magnificat.

Oczywiście, po błogosławieństwie końcowym moderatora DK diec. drohiczyńskiej ks. Janusza Bolewskiego, mogliśmy posilić się obiadem, gdyż jeszcze w planie było przed nami odwiedzenie Zuzeli – miejsca urodzenia sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, w której spędził pierwsze dziesięć lat swojego życia.

Za to piękne spotkanie kręgu filialnego filii warszawskiej – Bogu niech będą dzięki.

Beata i Jarosław Bernatowicz
para filialna

P.S. Wiadomość z ostatniej chwili, już wiadomo, że nową parą filialną zostali Beata i Krzysztof Krawczykowie.

← Wstecz