Przejdź do treści

FENIKS 2019 dla książki o ks. F. Blachnickim

Z radością dzielimy się informacją, iż w czasie tegorocznych 25 Targów Wydawców Katolickich, które aktualnie odbywają się na Zamku Królewskim w Warszawie, książka wydana nakładem Wydawnictwa Światło-Życie – „Wychowawca wolnych ludzi” autorstwa Grażyny Wilczyńskiej otrzymała wyróżnienie FENIKS 2019 w kategorii „Kościół wobec współczesności”.

Publikacja przedstawia ks. Franciszka Blachnickiego, który przez całe swoje życie bronił Ojczyzny, zarówno przed wrogiem zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Jego orężem była prawda i miłość, wyrażające się w odważnym świadectwie. Będąc człowiekiem wolnym, stwarzał wokół siebie przestrzeń wolności i wprowadzał w nią innych.

Książka zawiera wiele cennych wypowiedzi tego wybitnego pastoralisty. Jest bogato ilustrowana; umieszczono w niej ponad 350 fotografii i skanów dokumentów. Są wśród nich publikowane po raz pierwszy. Warto po nią sięgnąć, by poznać bliżej twórcę oazy, założyciela Ruchu Światło-Życie i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz Chrześcijańskiej Służby Wyzwolenia Narodów.

Pozycja „Wychowawca wolnych ludzi” dostępna jest na stronie www.wydawnictwo-oaza.pl

← Wstecz