Przejdź do treści

Dzień Skupienia dla animatorów – Hamburg

W dniach 20-21.10.2018 r. gościliśmy w Hamburgu Anetę i Krzysztofa Michoń – małżeństwo odpowiedzialne za Domowy Kościół w Niemczech. W sobotę poprowadzili dla nas pierwszy w historii naszego rejonu „DZIEŃ SKUPIENIA DLA ANIMATORÓW DOMOWEGO KOŚCIOŁA”.

O godzinie 9:30 odbył się Namiot Spotkania w kaplicy przy katolickim gimnazjum Sankt-Ansgar-Schule. W czasie wspólnych modlitw rozważaliśmy fragment z Pisma Świętego z Ewangelii św. Jana 15,12-17. Następnie Aneta i Krzysztof poprowadzili konferencję na temat powołania i zadań animatorów Domowego Kościoła. Owocem tej konferencji było stworzenie katalogu cech idealnego animatora. O godzinie 13:30 zgromadziliśmy się na wspólnej Eucharystii, podczas której opiekun naszej wspólnoty – ks. Rafał Zachmielewski udzielił nam specjalnego błogosławieństwa i przekazał wszystkim obecnym animatorom świece na trwający rok formacyjny. Po Mszy Świętej był czas na agapę, a po niej rozpoczęliśmy spotkanie rejonu.

W niedzielę uczestniczyliśmy we wspólnej Mszy Świętej, która była sprawowana w intencji rodzin Domowego Kościoła i rychłej beatyfikacji Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Oprawę liturgiczną przygotowały małżeństwa należące do wspólnoty Domowego Kościoła przy Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu i Lubece. Po Eucharystii odbyło się w sali parafialnej spotkanie otwarte przy cieście i kawie na temat naszego Ruchu, które poprowadzili nasi goście z Bielefeldu.

Anna i Jacek Zielińscy
DK Hamburg-Lübeck

← Wstecz