Przejdź do treści

DWDD filii warszawskiej jesień 2018

Dnia 24 listopada 2018 r. na zaproszenie ks. Aleksandra Suchockiego (moderatora filii), Beaty i Jarosława Bernatowiczów (pary filialnej) oraz Anny Pełki (sekretarki filii) Filia Warszawska spotkała się na DWDD w Spale (diec. łowicka). To był błogosławiony i radosny czas wypełniony modlitwą, dzieleniem oraz inspirującymi rozmowami. Jak zawsze czas upłynął błyskawicznie.

Było to pierwsze DWDD, które przeżywaliśmy razem z nowym moderatorem naszej filii ks. Aleksandrem Suchockim oraz nowymi moderatorami Ruchu czy gałęzi DK z diecezji łomżyńskiej, łowickiej i płockiej. W naszych modlitwach pamiętaliśmy o poprzednim moderatorze filii warszawskiej ks. Andrzeju Pawlaku, któremu z serca dziękujemy za trud posługi i błogosławimy.

Na listopadowym DWDD ponownie podjęliśmy temat „Młodzi w Kościele”, ale tym razem słowem przewodnim była homilia papieża Franciszka wygłoszona na zakończenie Synodu o młodych.

Nasze sobotnie spotkanie zaczęło się od wspólnej jutrzni oraz przedstawienia się delegacji poszczególnych diecezji, w czasie którego mówiliśmy o radościach i troskach, jakich doświadczamy w naszych wspólnotach. Następnie ks. Aleksander powiedział kilka słów wprowadzenia do spotkania w grupach. Podkreślił, że jeżeli mamy szukać klucza, który pomógłby nam przenieść tę konkretną homilię Papieża Franciszka na grunt Ruchu Światło-Życie, to jest postrzeganie diakonii, jako towarzyszenie drugiemu człowiekowi.

Po spotkaniu w grupach przeszliśmy do pięknej, zabytkowej kaplicy prezydenckiej, w której najpierw rozważaliśmy słowo Boże w czasie Namiotu Spotkania, a następnie przeżyliśmy wspólnie Eucharystię. Koncelebrował ją ks. Aleksander Suchocki z ośmioma księżmi z naszych diecezji. Był to kulminacyjny moment tego dnia, w którym mogliśmy uwielbić Pana Jezusa w naszym życiu, posłudze, diecezjach oraz powierzyć mu nasz Ruch i działania, które w nim podejmujemy.

Po obiedzie i pysznym deserze:) równolegle odbyły się: krąg filialny, spotkanie księży moderatorów oraz spotkania poszczególnych diakonii: życia, modlitwy, liturgicznej, muzycznej, ewangelizacji, wyzwolenia, komunikacji społecznej, oaz rekolekcyjnych. W czasie podsumowania tych spotkań mogliśmy dowiedzieć się o planach, radościach i problemach, o których rozmawiano w poszczególnych grupach. Następnie ks. Aleksander Suchocki opowiedział o najważniejszych punktach oraz wnioskach VIII Kongregacji Stowarzyszenia DIAKONIA, która odbyła się w ostatnich dniach w Krościenku. Szczególnie mocno wybrzmiało stwierdzenie, że rekolekcje 15-dniowe są „diamentem i perłą naszego Ruchu”. Agnieszka i Aleksander Jaromin odpowiedzialni za Centralną Diakonię Życia (gościnnie w naszej filii) opowiedzieli nam o planach na rekolekcje, które będą zorganizowane przez tę diakonię w wakacje. Na zakończenie tej części DWDD Ania Pełka zorganizowała kalambury. Każda z grup, na które zostaliśmy podzieleni rano, musiała przedstawić konkretną dyscyplinę sportową, w końcu byliśmy w Spale, w której znajduje się Centralny Ośrodek Sportu. Śmiechom nie było końca!

Po wspólnie przeżytych nieszporach i kolacji wszyscy się pożegnali i odjechali do domów pełni radości i wdzięczności Panu Jezusowi za ten błogosławiony, wspólnie spędzony czas.

Dziękujemy serdecznie diecezji łowickiej z Martą i Tomaszem Chadamikami oraz ks. Sylwestrem Bernatem na czele za ich gościnność oraz ciężką pracę, którą włożyli w perfekcyjne przygotowanie listopadowego DWDD filii warszawskiej. Pamiętając w modlitwie,

Asia i Wojtek Gniewosz
para diecezjalna diec. warszawsko-praska

 

← Wstecz