Przejdź do treści

DWDD filii lubelskiej – jesień 2017

18 listopada 2017 r. w Lublinie na Sławinku w domach zakupionych przez sługę Bożego ks. F. Blachnickiego spotkaliśmy się na DWDD filii lubelskiej. Nasz dzień wspólnoty rozpoczęliśmy jutrznią pod przewodnictwem ks. Piotra Drozda. Zawiązując wspólnotę poznawaliśmy przedstawicieli poszczególnych diecezji. W temat ,,Pragnę służyć” oraz na czym polega duchowość diakonijna bardzo żywiołowo wprowadził nas ks. Marek Andrzejuk. Natomiast świadek i bliska współpracownica ks. Blachnickiego i ks. Danielskiego z diakonii stałej na Sławinku – Grażyna Wilczyńska (INMK), ubogaciła nas swoim świadectwem przedstawiając jak mamy w ruchu realizować wizję personalistyczno-maryjną człowieka na wzór Ojca Założyciela i jakie są obecne zagrożenia braku zrozumienia i realizacji tej wizji.

Wielką radość poczuliśmy wszyscy witając Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie ks. Marka Sędka, który zaszczycił nas swoją obecnością. Namiot Spotkania przed wystawionym Najświętszym Sakramentem był czasem rachunku sumienia osobistej wierności wymaganiom życia wewnętrznego i wspólnotowego. Wspólna Eucharystia koncelebrowana przez moderatorów diecezjalnych pod przewodnictwem ks. Marka z jego homilią była szczytem naszego świętowania DWDD.

Po obiedzie spotkaliśmy się w grupach diakonijnych, moderatorskiej i kręgu filialnym DK. Podsumowując poszczególne typy spotkań podzieliliśmy się, jak realizujemy swoją służbę, jakie mamy radości i trudności. Nieszpory i błogosławieństwo zakończyło nasze DWDD, a wszyscy wróciliśmy do swoich środowisk z pragnieniem służby.

Anna i Leszek
diecezja zamojsko-lubaczowska

← Wstecz