Przejdź do treści

DWDD filii krakowskiej

Wiosenne DWDD filii krakowskiej odbyło się 29-30.03.2019 r. w Rzepedzi, w diecezji przemyskiej. Tematem naszego spotkania było 40- lecie KWC i wynikające z niego nowe wyzwania. Zaczęliśmy budować filialną wspólnotę piątkową kolacją, po której w Namiocie Spotkania rozważaliśmy słowa z Ewangelii wg św. Łukasza, zastanawiając się, czy nasze życie bardziej podobne jest do postawy faryzeusza czy celnika. Następnie odprawiliśmy drogę krzyżową, którą poprowadził gospodarz DWDD – ks. Marcin Koperski, moderator diecezjalny RŚŻ diecezji przemyskiej.

Sobota była bardzo pracowita, zaczęliśmy ją od chwalenia naszego Pana psalmami jutrzni. Później nastąpiło zawiązanie naszej wspólnoty, gdyż wiele osób dojechało do nas w sobotni poranek. Przedstawialiśmy się naszymi diecezjami, tym, co je wyróżnia i charakteryzuje.

Na spotkaniu w grupach twórczo rozmawialiśmy o KWC, o tym, czym ona jest dla nas osobiście, w jaki sposób o niej świadczymy i jakie stoją przed nami konkretne, nowe wyzwania.

Na sobotniej Eucharystii kazanie z entuzjazmem wygłosił do nas młody kapłan z przemyskiej diakonii ewangelizacji – ks. Mateusz Rutkowski.

Kiedy część uczestników DWDD rozkoszowała się wiosennym słońcem na spacerze, krąg filialny zaczął swoje spotkanie, na którym oprócz podzielenia się tym, co dzieje się w naszych diecezjach, poruszyliśmy także temat KWC. Cieszyliśmy się obecnością wszystkich par diecezjalnych naszej filii, ale także prawie wszystkich moderatorów diecezjalnych DK.

Odbyły się także spotkania w innych grupach diakonijnych. Później wysłuchaliśmy relacji z pracy w grupach, usłyszeliśmy wiele ogłoszeń. Cieszymy się, że w naszej filii jest wiele dobrych inicjatyw diecezjalnych RŚŻ.

DWDD zakończyliśmy nieszporami, a po nich smaczną kolacją.

Bogu niech będą dzięki za nasze spotkanie!

Niech Niepokalana Matka Kościoła wyprasza nam potrzebne łaski.

Iwona i Andrzej Bernachowie
krakowska para filialna

← Wstecz