Przejdź do treści

DOMOWY KOŚCIÓŁ W SZKOCJI

Nasza wspólnota Domowego Kościoła w Szkocji liczy już 9 lat. Powstało do tej pory 7 kręgów. Rozwijamy się powoli, ale sukcesywnie. Rodziny tworzące kręgi mieszkają w różnych zakątkach Szkocji, takich jak: Perth, Edynburg, Dundee, Falkirk, Motherwell, Livingston, Kirkcaldy. Aby uczestniczyć w comiesięcznych spotkaniach kręgów, trzeba czasami pokonać dziesiątki kilometrów. Jednak potrzeba wspólnoty nie baczy na przeszkody.

Naszym opiekunem i Moderatorem jest ksiądz Janusz Wilczyński SAC.

Do tej pory udało się zorganizować dwa ORAR-y I stopnia, kilka rekolekcji tematycznych. W tym roku planujemy i obmadlamy ORAR II stopnia, który ma się odbyć jesienią. Dzięki pomocy Bożej będziemy już po raz trzeci gościć księdza Jana Mikulskiego, który przybliża nam charyzmat Ruchu Światło-Życie.

Niektórym rodzinom udaje się wyjechać do Polski na letnie rekolekcje Domowego Kościoła. Jest to długa podróż i duże przedsięwzięcie, ale z własnego doświadczenia możemy stwierdzić, że uczestnictwo w letniej Oazie Rodzin uświadomiło nam, czym dla nas jest Domowy Kościół. Dzięki nim mamy poczucie i pewność, że jesteśmy we właściwej wspólnocie dla naszego małżeństwa i rodziny.

Chcemy zaznaczyć, że Szkocja to bardzo laicki kraj. Nasza wspólnota jest świadectwem nie tylko dla Polaków, ale również dla Szkotów.

Magdalena i Wojciech Zawistowscy
(para rejonowa na Szkocję)

← Wstecz