Przejdź do treści

Chrzest 966 – Poznań

Kochani, przed nami radosne i ważne świętowanie – 1050-lecie chrztu Polski – czas wielkiego dziękczynienia za nasz chrzest, za dar wiary. Cieszymy się, że tak wiele rodzin Domowego Kościoła podjęło trud pielgrzymowania do Poznania i że wśród 30 tysięcy uczestników spotkania na stadionie będzie około 4 tysięcy członków naszej wspólnoty (mamy nadzieję, że będziemy widoczni dzięki specjalnym szalikom. Dziękujemy za włożony trud organizacyjny.

Poniżej przekazujemy jeszcze kilka ważnych informacji i prosimy o zaglądanie na stronę http://stadion2016.pl/aktualnosci/ – tutaj na bieżąco pojawiają się nowe komunikaty; tutaj także znajdują się wskazówki dla tych spośród Was, którzy pozostają w Poznaniu lub w okolicach do niedzieli. Popatrzcie uważnie na mapy, zamknięte i otwarte ulice wokół katedry.

Dyrektor Wydawnictwa Światło-Życie prosiła o przekazanie następującej wiadomości:
Wydawnictwo Światło-Życie informuje, że otwiera swoje stoisko z książkami i oazowymi materiałami formacyjnymi na stadionie w Poznaniu w sobotę 16 kwietnia podczas obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski. (Numer boksu zostanie podany najpóźniej w sobotę rano na fb) Materiały formacyjne na stoisku będą w ilościach minimalnych, ale możliwe jest przygotowanie paczki do odebrania, jeśli zamówienie zostanie złożone do czwartku 14 kwietnia do godziny 12.00.
Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia w Poznaniu
Kasia i Paweł Maciejewscy

WAŻNE!
W dniu 16 kwietnia, w sobotę, uczestnicy I części Jubileuszowego Świętowania będą wpuszczani na stadion od godziny 8.00 rano. Osoby, które przyjdą tylko na II część, wieczorny musical „Jesus Christ Superstar”, będą wpuszczane na stadion od godziny 17.30.

Po wejściu na stadion nie będzie można swobodnie wychodzić i ponownie wchodzić na stadion. Poruszanie, poza swoimi sektorami, jest możliwe wyłącznie w obrębie Strefy Pielgrzyma, Strefy Gastronomicznej i obszarze ogrodzonym płotem wokół stadionu. Opuszczenie tego obszaru dopuszczone tylko w wyjątkowych, losowych przypadkach. Dotyczy to także osób, które mają wejściówki na obie części Wydarzenia. Czas oczekiwania na II część warto spędzić w Strefie Pielgrzyma, gdzie przygotowano szereg ciekawych stoisk z wydawnictwami książkowymi, płytowymi, religijnymi, okolicznościowymi znaczkami, specjalnymi kartami PEKA, pamiątkami Jubileuszu Chrztu Polski itp. Będzie też Mobilne Muzeum Jana Pawła II oraz wyjątkowa okazja do obejrzenia nieznanych zdjęć archiwalnych  z obchodów Millenium w 1966 na ustawionej przy stadionie wystawie pt. „SACRUM POLONIAE MILLENNIUM W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ”. 

Na stadion nie należy zabierać ze sobą jedzenia, picia, dużego bagażu, którego ze względu na gabaryty nie da się schować pod  siedzenie. Na miejscu będą punkty gastronomiczne, w pakiecie jubileuszowym na część I otrzymasz posiłek i picie. Organizator zastrzega sobie prawo odmowy wyrażenia zgody na wnoszenie kamer, profesjonalnych aparatów fotograficznych, parasoli z ostrymi końcówkami, przedmiotów mogących wyrządzić komuś krzywdę. Przedmioty, których ze względu bezpieczeństwa nie będzie można wnieść na stadion, zostaną odebrane i przekazane na przechowanie w punkcie depozytów. Należy pamiętać, aby zawsze mieć przy sobie ważny dokument uprawniający do wejścia i przebywania na imprezie, wyłącznie w wyznaczonym na wejściówce miejscu. Warto pomyśleć o odpowiednim (niektórzy dodają: ciepłym) ubiorze.

 

← Wstecz