Przejdź do treści

Biskup Krzysztof Włodarczyk delegatem KEP ds. Ruchu Światło-Życie.

http://koszalin.gosc.pl/doc/4260157.Piuska-z-foska 

W dniu 13 października 2017 podczas 377. Zebrania Plenarnego KEP dokonano wyboru nowego delegata ds. Ruchu Światło-Życie. Został nim biskup Krzysztof Włodarczyk, biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Urodził się 25 lutego 1961 roku w Sławnie. Święcenia biskupie przyjął 11 czerwca 2016 roku w bazylice w Kołobrzegu. Jego zawołanie biskupie to: „Łaska, miłosierdzie, pokój”.

W latach 1990-2005 ks. Włodarczyk był diecezjalnym duszpasterzem rodzin, obrońcą węzła małżeńskiego w sądzie biskupim koszalińsko-kołobrzeskim, asystentem diecezjalnego zgromadzenia sióstr ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej.

W 2005 roku ukończył studia w zakresie teologii pastoralnej na Wydziale Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, broniąc pracę doktorską pod tytułem „Model duchowości małżeńskiej i rodzinnej we współczesnych ruchach rodzinnych w Polsce”.

Biskup Włodarczyk od bardzo wielu lat jest związany z Ruchem Światło-Życie. Jest członkiem Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie” i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W szczególny sposób związany jest z gałęzią rodzinną Ruchu. W latach 1998-2005 pełnił posługę moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła.

zdjęcie – delegacja DK podczas święceń biskupich – Kołobrzeg 2016 

← Wstecz