Archidiecezja łódzka – świętowanie Jubileuszu DK

Kilkaset osób wzięło udział 11 czerwca 2023 r. w Diecezjalnej Oazie Matce w Łodzi. Mszy świętej w łódzkiej katedrze przewodniczył abp Grzegorz Ryś. Uroczystość była jednocześnie łódzkim świętowaniem 50-lecia Domowego Kościoła.

Metropolita łódzki wygłosił homilię, która wyjaśniała, dlaczego każdy z nas jest posłany.

W trakcie liturgii małżonkowie odnowili swoje przyrzeczenia, a wszyscy wierni odczytali akt konstytutywny Ruchu Światło-Życie. Specjalne podziękowania z rąk moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła otrzymały dotychczasowe pary diecezjalne.
Abp Grzegorz odmówił modlitwę rozesłania i wręczył odpowiedzialnym rekolekcyjne świece.

Po Mszy świętej na placu za katedrą odbyła się agapa.

Dzieci (i jak można zobaczyć na filmie – nie tylko) przez kilka godzin korzystały z uroków zabawy na trzech dmuchańcach.

W tegoroczne wakacje Ruch Światło-Życie archidiecezji łódzkiej organizuje 22 oazy rekolekcyjne (z czego Domowy Kościół przeprowadził już cztery, a odbędzie się jeszcze 10, w tym oaza III stopnia w Rzymie).

Łukasz Głowacki