Przejdź do treści

30-lecie istnienia Domowego Kościoła w Hamburgu

23 stycznia 2016 r. obchodziliśmy 30-tą rocznicę powstania Domowego Kościoła w Hamburgu. Chciałabym na wstępie przytoczyć kilka wersetów z oazowej piosenki roku 2015-2016:

„W mocy Ducha Świętego łącząc ze sobą w prawdziwa wspólnotę, chcemy być świadkami Chrystusa. Udziel nam darów do służenia w Kościele, żeby głosić, że Jezus jest Panem…”. Tymi słowami chcemy w skrócie opisać to, co wydarzyło się w tym wyjątkowym dniu. Ten dzień zaczęliśmy od przepięknej Eucharystii, która była celebrowana przez pięciu księży, zaliczających się do naszych gości honorowych: ks. kanonik dr Jacek Bystron, ks. Jacek Herma, moderator krajowy DK w Niemczech, ks. Damian Lewiński, były moderator DK w Hamburgu, ks. Robert Kierbic, obecny moderator DK w Hamburgu, ks. Joachim Grabisz wspomagający DK w Hamburgu.

Ks. Jacek Herma w swojej homilii podkreślił ważność patronki kościoła, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w którym była obchodzona uroczystość oraz świętości jej rodziców. Nawiązując do całej organizacji zauważyliśmy niezwykłą moc, która wprowadzała nasza wspólnotę w dalszy Ruch… Po zakończonej Mszy nasza para rejonowa przeczytała list, który przywitał wszystkich naszych zaproszonych gości, do nich należeli: Barbara Mazur z Carlsberga, Ewa i Wojtek Trzeciak, Alina i Zbyszek Gołąbiewscy, Kazimierz Lubliński oraz byłych uczestników DK w Hamburgu. Naszym gościom serdecznie dziękujemy za przyjazd z Polski i udział w tym wielkim wydarzeniu oraz za otwartość swoich serc wyrażoną w życzeniach dalszego rozwoju w Ruchu Światło-Życie…

Następnym punktem naszego świętowania była agapa, która wzmocniła nas i wprowadziła naszą wspólnotę w „Wieczór Uwielbienia”. Podczas czasu uwielbienia byliśmy pod wrażeniem muzyki i cytowanych wersetów z Pisma Świętego, które zostały wsiane w nasze serca. Wieczór został zakończony błogosławieństwem i wręczeniem zapalonych świec przez ks. Roberta dla każdego małżeństwa. Świeca przypomniała nam o słowach Założyciela Ruchu Światło-Życie, ks. Franciszka Blachnickiego: „Świeca, która topnieje i spala się, jest symbolem postawy DAWANIA SIEBIE, czyli gotowości spalania się dla innych”. I to motto wprowadziło nas w atmosferę wspomnień, które były naszym kolejnym punktem jubileuszowym.

Chcemy okazać wdzięczność ludziom i zwrócić uwagę na trud i wytrwałość uczestników naszej wspólnoty, którzy w upadkach nie pozwolili zgasić iskry światła zapalonej przed 30-tu laty, ich wysiłek w podejmowaniu każdej decyzji był wyjątkowy i jest teraz bardzo widoczny.

Poprzez prezentacje zdjęć zostaliśmy wprowadzeni w historię DK w Hamburgu, wspominając cudowne chwile przeżyte podczas pierwszych spotkań kręgów, rekolekcji oraz wyprawach rekreacyjnych. Uroczystość zakończyliśmy tańcem wielbiąc i dziękując Panu za wszystkie piękne chwile przeżyte w DK.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknego świętowania, począwszy od najmłodszych do najstarszych uczestników, wraz z parą rejonową Wiesią i Bronkiem Ratajczak, oraz ks. Robertem Kierbic, którzy włożyli ogrom wkładu w przygotowanie tak pięknego wydarzenia.

Z Panem Bogiem
Lucyna i Mariusz Formella

DSC05320 DSC05322DSC05281 DSC05316-2 DSC05345 DSC05349 DSC05364 DSC05370 jubileusz-kosciol-domowy33 jubileusz-kosciol-domowy35

← Wstecz