Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
Założyciel
Modlitwa za wstawiennictwem Sługi Bożego
 
Postać założyciela
 
Serwis poświęcony Ks. Franciszkowi Blachnickiemu
 
Założyciel w aktualnościach
 
Założyciel w Listach DK
 
Siostra Jadwiga Skudro
 


List jedności do Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie

Szczęść Boże!
Serdecznie pozdrawiam zgromadzonych na Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie! Przekazuję informacje dotyczące procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

1. Trwają prace nad "Positio", prezentującą Sługę Bożego Ojca Franciszka, opartą na dokumentach oraz zeznaniach świadków jego życia.
Bardzo zaawansowane są prace mające na celu ukończenie "Biografii historyczno - krytycznej" oraz prezentacja cnót i sławy świętości ks. Blachnickiego. Aktualna objętość "Positio" to ok. 1000 stron tekstu.
Decyzją powoda procesu, ks. abpa D. Zimonia, za zgodą ks. bpa W. Skworca, od kilku miesięcy tzw. pomocnikiem zewnętrznym, współpracującym przy redakcji pewnych fragmentów "Positio", został ks. Jan Mikulski, kapłan diecezji tarnowskiej.

2. Aktualna jest zachęta do modlitwy o cud za wstawiennictwem Sługi Bożego, możliwy do zweryfikowania medycznego. Nadal nie znamy przypadku wyzdrowienia, który pozwoliłby wszcząć proces o cudzie za wstawiennictwem Sługi Bożego. Proszę odpowiedzialnych Ruchu o modlitwę w tej intencji.
Informacje o łaskach duchowych i uzdrowieniach, otrzymanych za wstawiennictwem Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, proszę przekazywać do Centrum Światło-Życie w Krościenku lub na adres:
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39
40-043 Katowice

z dopiskiem: "Proces Sł. B. Ks. F. Blachnickiego".

3. Składam serdeczne podziękowania za wszelką pamięć modlitewną, za każde słowo i gest życzliwości oraz za wszelkie ofiary składane na potrzeby procesu!
Proszę Was o dalszą pamięć modlitewną i materialną dla procesu Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

4. Odpowiedzialnym Ruchu "Światło-Życie", zgromadzonym na Jasnej Górze w refleksji wokół tematu "Pamięć i tożsamość", w 25 rocznicę ostatniej Kongregacji prowadzonej przez o. Franciszka Blachnickiego, wokół tematu "Jedność i diakonia", życzę doświadczenia daru jedności w Duchu Świętym, której owocem będzie dynamiczna służba Ruchu "Światło - Życie".
W obecnej sytuacji, kiedy tysiące młodych Polaków emigrują w poszukiwaniu pracy i godnego życia do krajów Unii Europejskiej, być może fakt ten domaga się zwiększonej aktywności naszego Ruchu, kapłanów i świeckich animatorów, poza granicami Polski! Znakiem czasu dla Ruchu jest fakt, że Założyciel ostatnie lata życia spędził na emigracji, by tam rozszerzać wizję Żywego Kościoła. Dziś to zadanie wydaje się być równie aktualne, jak przed 25 laty, a możliwości znacznie lepsze niż te, które posiadał o. Franciszek. Wspomnienie emigracyjnych lat Sługi Bożego i zapisanych w "Testamencie" słów, w który składał swe życie w ofierze także "za to dzieło w Carlsbergu, aby mogło jako Sanktuarium Niepokalanej, Jutrzenki Wolności, Źródła Światła i Życia - być tronem Jej łaski i sercem Ruchu", niech ożywi ewangelizacyjną posługę Ruchu "Światło-Życie" na emigracji, aż "po krańce świata", dla odnowy Kościoła.

Sługo Boży Franciszku - wstawiaj się za nami!

Ks. Adam Wodarczyk
Postulator procesu beatyfikacyjnego
Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego
Rzym 22 II 2006© 2001-2013 Centralna Diakonia DK