Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
W Kościele i świecie
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-02-25
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-02-10
 
Baza NPR na stronach Centralnej Diakonii Życia
dod. 2011-02-01
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-01-25
 
Przypominamy apel o modlitwę w intencji prac sejmowych
Informacja Diakonii Życia
dod. 2011-01-08
 
List pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny
dod. 2010-12-26
 
Informacje z serwisu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia
dod. 2010-12-01
 
Kończy się rok kapłański
dod. 2010-05-24
 
Maj - miesiąc poświęcony Maryi
dod. 2010-05-04
 
Wicej wiadomoci
<-- Pop.       Pocztek   


Informacje Diakonii Życia

Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych przygotowuje dokument o płodności

Zespół Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych pracuje nad tekstem, który ukaże opinii publicznej zgodną z nauczaniem Kościoła wizję płodności. „Chcemy powiedzieć prosto, czytelnie i interesująco, tak aby współczesny człowiek zrozumiał, że płodność jest niezwykłym darem, który łatwo można stracić" - powiedział członek Zespołu dr Marcin Królikowski.
więcej --->Poseł Piecha: wydaje się, że ustawa bioetyczna nie będzie głosowana przed wyborami

Nie wiem, czy przed wyborami będzie głosowany jakikolwiek projekt ustawy bioetycznej – powiedział poseł Bolesław Piecha i autor jednego z projektów.
więcej --->AIDS a prezerwatywa

Czy można przemilczeć, że „zabezpieczenie" przez zarażeniem AIDS, które jakoby miała zapewniać prezerwatywa, jest w najwyższym stopniu złudne? - pisze ks. prof. Michel Schooyans, członek Papieskiej Akademii Życia i Papieskiej Akademii Nauk Społecznych.
więcej --->Francja: obrońcy rodziny cieszą się z orzeczenia rady konstytucyjnej nt. małżeństwa

Decyzja francuskiej Rady Konstytucyjnej z ubiegłego tygodnia, potwierdzająca zgodność zakazu zawierania „małżeństw" homoseksualnych z ustawą zasadniczą, rodzi optymizm wśród obrońców rodziny.
więcej --->Australia: Kościół przestrzega przed skutkami legalizacji eutanazjiŹli ludzie tworzą złe prawa, które z kolei upadlają innych. Takim złym prawem byłaby na pewno legalizacja eutanazji. Nawet jeśli poprze ją większość parlamentarzystów, nie stanie się ona dobra.
więcej --->

Argumenty teologii i etyki w dyskusji przeciwko karze śmierci


Choć przez wieki stosowanie kary śmierci było oczywiste i dopuszczalne, to dziś więcej argumentów przemawia za jej odrzuceniem – uważają o. prof. Jacek Salij i ks. prof. Andrzej Szostek. Teolog i etyk rozmawiali o karze śmierci podczas „Debaty dwóch ambon" u lubelskich dominikanów 28 stycznia.
więcej --->
Sympozjum "Dar życia"


Dnia 19 marca 2011 roku na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się sympozjum pt. "DAR ŻYCIA", poświęcone problematyce wartości życia, odpowiedzialności w przekazywaniu życia oraz naprotechnologii.
więcej --->

Słowacja: szpitale odmawiają aborcji „na życzenie"


Dwie kliniki uniwersyteckie w Bratysławie odmawiają wykonywania aborcji „na życzenie", zgodnie z zasadą poszanowania klauzuli sumienia. Ich stanowisko poparł episkopat Słowacji oraz pozarządowa organizacja „Forum życia".
więcej --->

O dobrą politykę wobec rodzin wielodzietnych

Byli senatorowie Dariusz Kłeczek i Antoni Szymański w liście otwartym skierowanym do senackiej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej zaapelowali o opracowanie „programu wspierania rodzin wielodzietnych oraz ratowania systemu świadczeń rodzinnych".
więcej --->Nie należy odkładać macierzyństwa


Brytyjscy lekarze ginekolodzy apelują do resortu edukacji o informowanie dziewcząt w wieku szkolnym, że najlepszy dla kobiety wiek na urodzenie dziecka wynosi od 20 do 35 lat.
więcej --->

Prawo do samobójstwa?

Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że choć istnieje "prawo człowieka do odebrania sobie życia", państwo nie ma żadnego obowiązku zapewnienia obywatelom środków do popełnienia samobójstwa.
więcej --->Niewierność małżeńska - najczęstszy problem odwiedzających katolicką poradnię rodzinną

Niewierność jednego ze współmałżonków to jeden z głównych problemów, z jakimi spotkali się specjaliści z Poradni Rodzinnej prowadzonej przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej. Placówka istnieje od trzech lat. W ub. roku z porad psychologa, doradców życia rodzinnego lub duszpasterza rodzin skorzystało ponad 620 osób.
więcej --->Francja: Senat odrzucił projekt legalizacji eutanazji


Francuski Senat odrzucił projekt ustawy zezwalającej na eutanazję. Przeciwko wypowiedzieli się czołowi politycy rządzącej centroprawicy.
więcej --->


Paryż: coraz więcej Francuzów domaga się poszanowania życia ludzkiego


Około 40 tys. Francuzów, dwa razy więcej niż przed rokiem wzięło udział 23 stycznia, w siódmym z kolei „Narodowym marszu dla życia". Domagają się oni uznania, że człowiekowi przysługują prawa ludzkie od chwili poczęcia oraz autentycznej polityki służącej życiu i rodzinie.
więcej --->Centralna Diakonia Życia zaprasza na swoje strony :)
© 2001-2013 Centralna Diakonia DK