Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
W Kościele i świecie
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-06-13
 
Oświadczenie Stowarzyszenia Twoja Sprawa
dod. 2011-06-07
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-05-27
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-05-06
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-04-13
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-03-26
 
Tydzień w oaza.pl
dod. 2011-03-20
 
Tydzień w oaza.pl
dod. 2011-03-13
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-03-12
 
Tydzień w oaza.pl
dod. 2011-03-06
 
Wicej wiadomoci
<-- Pop.       Pocztek       Nast. -->


Informacje Diakonii Życia

Benedykt XVI apeluje o łączenie teologii ciała i teologii miłości


Ludzkie ciało nie jest bierną, ociężałą materią, lecz przemawia, jeśli potrafimy słuchać, językiem prawdziwej miłości. Napisał o tym Benedykt XVI do obchodzącego trzydziestolecie istnienia Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną.
więcej --->
Arcybiskup Singapuru: wpływ mediów oraz wyczerpująca praca nie sprzyjają rodzinie


W życiu codziennym rodziny potrzebny jest „cenny jakościowo czas": czas na dialog, na rozmowy i podejmowanie wspólnych decyzji, ale także czas na pogłębianie wiary i na wspólną modlitwę.
więcej --->Katolickie agencje adopcyjne pod pręgierzem homoseksualnego lobby

W wyniku nacisków homoseksualnego lobby w parlamencie stanu Illinois katolicka organizacja Catholic Charities (odpowiednik Caritas) może wycofać się z pośrednictwa w adopcji dzieci. Nowe prawo, która ma wejść w życie 1 czerwca br., nie pozwala takim agencjom na odmowę przekazania dziecka parom żyjącym bez ślubu, w tym także parom homoseksualnym.
więcej --->


Niemcy: biskupi i lekarze potępili wszelkie formy eutanazji

Niemiecki episkopat oraz Federalna Izba Lekarska potępiły wszelkie formy eutanazji. „Zabijanie na życzenie" jest sprzeczne z etyką lekarską i chrześcijańską wizją człowieka – napisano we wspólnym oświadczeniu opublikowanym w Berlinie.
więcej --->


USA: kard. Burke modlił się przed kliniką aborcyjną


Kard. Raymond Burke, prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, wraz z obrońcami życia modlił się 10 maja pod jedną z placówek Planned Parenthood w Houston w amerykańskim stanie Teksas. Niedawno wybudowany ośrodek jest jedną z największych na świecie klinik aborcyjnych. Dokonuje się to m.in. tzw. późnych aborcji.
więcej --->USA: Teksas wprowadza ustawę antyaborcyjną


Teksas, wzorem innym stanów USA, wprowadza prawo wymagające, by kobieta przed dokonaniem aborcji zobaczyła na monitorze ultrasonografu swoje nienarodzone dziecko i wysłuchała bicia jego serca.
więcej --->
Utrzymać europejski zakaz patentowania wyników badań na ludzkich embrionach

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu ma w najbliższym czasie wydać orzeczenie w sprawie definicji terminu „embrion ludzki", użytego w dyrektywie o prawnej ochronie (patentowaniu) wyników badań biotechnologicznych.
więcej --->


Lider zespołu Aerosmith o aborcji

„Jezu, co ja zrobiłem?" – te słowa wokalista grupy rockowej Aerosmith, Steven Tyler przywołuje, gdy opisuje, jak w przeszłości wspólnie z ówczesną partnerką zdecydowali się na aborcję dziecka. W najnowszej książce „Walk this way", poświęconej historii legendarnego amerykańskiego zespołu, ojciec znanej aktorki Liv Tyler opowiada o swoich doświadczeniach, gdy jako dwudziestolatek ze swoją dziewczyną Julią Holcomb dokonali aborcji wspólnego dziecka.
więcej --->


USA: pionierskie badania katolickiego małżeństwa nad komórkami macierzystymi

Pionierskie badania kliniczne nad wykorzystaniem komórek macierzystych do odbudowy mięśnia serca zniszczonego przez zawał prowadzi katolickie małżeństwo naukowców z USA. Dr Eduardo Marban, szef Centrum Medycznego Cedars-Sinai w Los Angeles, i jego żona Linda rozpoczęli przełomowe testy kliniczne, podczas których mały wycinek tkanki sercowej pobierany jest od dorosłego pacjenta i hodowany w warunkach laboratoryjnych na komórki macierzyste.
więcej --->Centralna Diakonia Życia zaprasza na swoje strony :)
© 2001-2013 Centralna Diakonia DK