Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
W Kościele i świecie
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-06-13
 
Oświadczenie Stowarzyszenia Twoja Sprawa
dod. 2011-06-07
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-05-27
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-05-06
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-04-13
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-03-26
 
Tydzień w oaza.pl
dod. 2011-03-20
 
Tydzień w oaza.pl
dod. 2011-03-13
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-03-12
 
Tydzień w oaza.pl
dod. 2011-03-06
 
Wicej wiadomoci
<-- Pop.       Pocztek       Nast. -->


Informacje Diakonii Życia

Błogosławiony Obrońca ŻyciaSłowa Jana Pawła II o świętości życia
więcej --->

Przed Marszem dla życia w Szczecinie

Około 50 litrów krwi zebrano w ramach tegorocznej akcji "Krew Dla Życia, Marsz Dla Życia". Młodzież podczas szczecińskich obchodów beatyfikacji Jana Pawła II na Jasnych Błoniach "uzbrojona" w parasole - symbol ochrony dzieci, będzie wręczać przechodniom czy też uczestnikom pikniku na Jasnych Błoniach znaczek symbolizujący stópki 10-tygodniowego nienarodzonego dziecka.
więcej --->Korea: kościelna kampania przeciw pladze aborcji

Kościół w Korei będzie odtąd obchodził specjalną „Niedzielę na rzecz życia". W Korei Południowej dokonuje się codziennie tysiąca aborcji. Wielu Koreańczyków uważa ją za rzekome „prawo" kobiet do decydowania o sobie czy do zdrowia.
więcej --->Święty seks!
Nakładem Wydawnictwa Światło-Życie ukazała się książka Gregorego Popcaka "Święty Seks! Katolicki przewodnik dla szukających zachwycającej, przechodzącej wszelkie pojęcie, niezawodnej miłości". Książka wprowadza czytelnika w prawdziwie katolickie myślenie. Jest twórczą interpretacją teologii ciała Jana Pawła II. Niesie ze sobą proroczy, ewangeliczny ferment.
więcej --->Sejm może już podjąć prace nad projektem ustawy zakazującej aborcji

Kancelaria Sejmu zweryfikowała ponad 100 tys. podpisów osób popierających projekt ustawy chroniącej wszystkie dzieci od poczęcia. Oznacza to, że Sejm może podjąć już prace nad projektem nowelizacji ustawy antyaborcyjnej całkowicie zakazującej przerywania ciąży.
więcej --->Jesteśmy dzieckiem Jana Pawła II


Powstanie jedynej grupy pro-life, działającej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, było odpowiedzią na papieski apel z 1994 roku, by podczas konferencji ONZ w Kairze w sprawie ludności i rozwoju delegacji watykańskiej pomagali bronić życia katolicy świeccy.
więcej --->
Bp Stefanek: politycy nie mają odwagi iść do wyborów ze sztandarem obrony życiaNie przypuszczam, by ktoś z polityków miał odwagę z obrony życia uczynić sztandar i iść z nim do wyborów. Elity polityczne odkładają normy moralne do prywatnego życia, a w oficjalnych wystąpieniach ich unikają - stwierdził bp Stanisław Stefanek.
więcej --->
Francja: Kościół krytykuje nową wersję prawa bioetycznego


Dlaczego nie pomyśleliście, że i ja powinienem mieć matkę i ojca, skoro 90 proc. Francuzów uważa, że właśnie to jest najlepsze dla dziecka? – pyta na łamach "Le Figaro" anonimowy embrion. Głosu użyczył mu abp Pierre d'Ornellas, odpowiedzialny we francuskim episkopacie za sprawy bioetyczne.
więcej --->
„Tydzień Rodziny" w ramach prezydencji węgierskiej

"Europa dla rodzin, rodziny dla Europy - zagadnienia i polityki ludnościowe" to temat "Tygodnia Rodziny" zorganizowanego w Budapeszcie w ostatnim tygodniu marca w ramach prezydencji węgierskiej. Kwestie polityki rodzinnej Węgry przyjęły jako jeden z najważniejszych priorytetów ich prezydencji w Radzie UE.
więcej --->Powstaje raport o skutkach rozwodów w Polsce

Powstaje raport o skutkach rozwodów w Polsce w wymiarze społecznym i makroekonomicznym w oparciu o dostępne w Polsce dane oraz na tle sytuacji w Europie i USA. Jego autorem jest Fundacja Mamy i Taty, pracująca także nad kampanią społeczną, której celem będzie zwrócenie uwagi na rosnącą liczbę rozwodów w Polsce.
więcej --->Centralna Diakonia Życia zaprasza na swoje strony :)
© 2001-2013 Centralna Diakonia DK