Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
W Kościele i świecie
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-06-13
 
Oświadczenie Stowarzyszenia Twoja Sprawa
dod. 2011-06-07
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-05-27
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-05-06
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-04-13
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-03-26
 
Tydzień w oaza.pl
dod. 2011-03-20
 
Tydzień w oaza.pl
dod. 2011-03-13
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-03-12
 
Tydzień w oaza.pl
dod. 2011-03-06
 
Wicej wiadomoci
<-- Pop.       Pocztek       Nast. -->


Informacje Diakonii Życia

Azja: skutki aborcji selektywnej – brakuje kobiet


Już niebawem Azja będzie kontynentem sfrustrowanych mężczyzn, agresywnych i niespełnionych, dla których prostytutka będzie jedyną szansą na spotkanie z kobietą. W krajach takich jak Chiny, Indie czy Korea Południowa dają się odczuć konsekwencje aborcji selektywnej, czyli eliminowania płodów płci żeńskiej.
więcej --->
Kazachstan: Tydzień świętości życia

Kazachstan liczy obecnie 14 milionów obywateli, natomiast liczba aborcji to ok. 150 tys. rocznie. Nadal obowiązuje tu system sowiecki, w praktyce sprowadzający przerywanie ciąży do jednej z metod planowania rodziny. Wiedza na temat rozwoju dziecka w łonie matki jest bardzo niska.
więcej --->
Węgry: odniesienie do Boga i ochrona życia dzieci poczętych w projekcie nowej konstytucji

Węgierski rząd premiera Viktora Orbána ma już opracowany projekt nowej konstytucji, którą ma rozpoczynać odniesienie do Boga. W jednym z paragrafów nowa konstytucja chroni także małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, stanowiący „bazę przetrwania narodu", a w innym – chroni życie dziecka nienarodzonego już od poczęcia.
więcej --->Bp Mering przewodniczył pogrzebowi dzieci nienarodzonych


Na cmentarzu w Brześciu Kujawskim bp Wiesław Mering przewodniczył 30 marca obrzędom zbiorowego pochówku 37 dzieci nienarodzonych i utraconych. Są to płody martwo urodzone w skutek poronień, których rodzice lub opiekunowie prawni nie odebrali zwłok i wyrazili zgodę na pochówek zbiorowy.
więcej --->
Ok. 4 tys. osób w Marszu dla Życia w Brukseli

Z udziałem ok. 4 tys. osób ulicami Brukseli przeszedł Marsz dla Życia. W demonstracji wziął udział m. in. abp Andre Joseph Leonard, metropolita Brukseli-Mechelen. Uczestnicy marszu domagali się większego wsparcia dla kobiet w ciąży i zdecydowanych wysiłków na rzecz ochrony życia.
więcej --->Sympozjum lekarzy-ginekologów o etyce zawodu


Dwudniowe sympozjum Ogólnopolskiej Sekcji Ginekologiczno-Położniczej Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich odbyło się w dniach 26-27 marca w Diecezjalnym Centrum „Quo vadis" w Sandomierzu. Przybyli na nie lekarze-ginekolodzy z różnych regionów kraju wraz ze swoimi rodzinami.
więcej --->
Hiszpania: marsze dla życia


„Tak dla życia" – pod takim hasłem tysiące ludzi wzięło udział w manifestacjach, które przeszły ulicami 80 miast Hiszpanii, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Życia. Główna manifestacja, w której według organizatorów wzięło udział 160 tys. osób, przeszła ulicami Madrytu.
więcej --->Kuriozalne wytyczne dla ginekologów


W Wielkiej Brytanii wszystkie kobiety w ciąży, które zgłaszają się do ginekologa, mają być informowane, że aborcja jest dla nich zasadniczo bezpieczniejsza niż donoszenie ciąży aż do porodu.
więcej --->
Filipińczycy przeciwko kontroli urodzeń


Kilkadziesiąt tysięcy osób wzięło udział w marszu dla życia ulicami Manili. Uczestnicy protestowali przede wszystkim przeciwko inicjatywom ustawodawczym, których celem jest wprowadzenie na Filipinach ściślejszej kontroli urodzeń.
więcej --->Parlament Oklahomy przeciwko niszczeniu ludzkich embrionów


Izba niższa parlamentu stanowego Oklahomy w USA przyjęła przeważającą większością głosów projekt ustawy zakazującej niszczenia ludzkich zarodków w eksperymentach naukowych.
więcej --->
Centralna Diakonia Życia zaprasza na swoje strony :)
© 2001-2013 Centralna Diakonia DK