Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
W Kościele i świecie
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-06-13
 
Oświadczenie Stowarzyszenia Twoja Sprawa
dod. 2011-06-07
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-05-27
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-05-06
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-04-13
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-03-26
 
Tydzień w oaza.pl
dod. 2011-03-20
 
Tydzień w oaza.pl
dod. 2011-03-13
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-03-12
 
Tydzień w oaza.pl
dod. 2011-03-06
 
Wicej wiadomoci
<-- Pop.       Pocztek       Nast. -->


Informacje Diakonii Życia

Aborcja na Dzień Kobiet

"Unia Europejska nigdy nie powinna wypowiadać się na temat dostępności aborcji. Parlament łamie traktaty przyjmując takie sprawozdania" - uważa poseł PiS do Parlamentu Europejskiego Konrad Szymański.
więcej --->


Priorytetem prezydentury Polski w UE powinna być polityka prorodzinna

Regres demograficzny, marginalizacja rodzin w wyniku bezrobocia i ubóstwa, upowszechnianie modelu samotnego wychowania dzieci i wiele innych - to problemy Polski i innych krajów Unii Europejskiej.
więcej --->


Propozycja ustanowienia roku 2012 Europejskim Rokiem Rodziny


Sprawujące obecnie prezydencję w Unii Europejskiej Węgry proponują, aby rok 2012 był Europejskim Rokiem Rodziny.
więcej --->
Na rzecz konstytucyjnego zapisu o ochronie ludzkiego życia

W Kolumbii trwa kampania na rzecz wprowadzenia zapisu do konstytucji o ochronie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. "Naszym obowiązkiem jako chrześcijan jest obrona ludzkiego życia" - powiedział bp Juan Vicente Córdoba, sekretarz generalny episkopatu Kolumbii.
więcej --->


Katoliku ciesz się seksem

Katolikom wolno cieszyć się życiem seksualnym – przypomina w rozmowie z KAI o. Ksawery Knotz OFMCap, duszpasterz rodzin, redaktor naczelny portalu www.szansaspotkania.net. Franciszkanin podkreśla, że seks nie jest rzeczywistością odrealnioną – jest natomiast darem od Boga dla małżonków i szansą pogłębiania ich więzi i budowania jedności.
więcej --->


Antyrodzinne działania Białego Domu

Jako „alarmującą i głęboką niesprawiedliwą" określił abp Timothy M. Dolan decyzję administracji Obamy, by państwo nie broniło już federalnej ustawy definiującej małżeństwo jako prawny związek kobiety i mężczyzny. Przewodniczący episkopatu USA przypomniał, że naród amerykański i rząd powinni „uznawać i chronić małżeństwo, a nie ingerować w nie i zmieniać jego definicję".
więcej --->


Obrońcy życia ostrzegają przed lobbystami proaborcyjnymi

Przed wzmożonymi działaniami lobbystycznymi, mającymi na celu odrzucenie przez Senat USA, przyjętego już przez Izbę Reprezentantów projektu ustawy zabraniającej finansowania aborcji z pieniędzy podatników – ostrzegają obrońcy życia. Tzw. Poprawka Pence'a nie pozwala, by z pieniędzy obywateli Stanów Zjednoczonych finansowane były takie organizacje proaborcyjne jak Planned Parenthood czy NARAL.
więcej --->


Senat: Prawo prywatne międzynarodowe bez definicji małżeństwa


Senat RP przyjął ustawę Prawo prywatne międzynarodowe bez uwzględnienia poprawki definiującej małżeństwo jako związek między kobietą a mężczyzną.
więcej --->Poradnik promujący aborcję

Brak profesjonalizmu, transparentności i sprzyjanie interesom środowisk proaborcyjnych zarzuca Królewskiej Akademii Położników i Ginekologów (RCOG) chrześcijańska organizacja Christian Concern z Wielkiej Brytanii. Chodzi o przygotowany przez RCOG poradnik dla brytyjskich lekarzy, pielęgniarek i pracowników socjalnych, z którego wynika, że aborcja jest
bezpieczniejsza niż donoszenie ciąży.
więcej --->


Usunięto billboard antyaborcyjny

Jako oburzający akt cenzury określiła Alveda King decyzję o usunięciu z nowojorskiego Manhattanu billboardu informującego, że „najbardziej niebezpiecznym miejscem dla Afroamerykanina jest łono matki". Bratanica zamordowanego w 1968 roku amerykańskiego przywódcy murzyńskiego, pastora Martina Luthera Kinga Jr. uważa, że takie plakaty powinny pojawić się w każdym mieście Stanów Zjednoczonych, gdyż ostrzegają przed realnym niebezpieczeństwem.
więcej --->


Przez głos sumienia Bóg wzywa do obrony życia

„Temat syndromu poaborcyjnego dotyczy głębokiego kryzysu psychicznego doznawanego często przez kobiety, które zdecydowały się na aborcję – powiedział Papież do Papieskiej Akademii "Pro Vita". – Świadczy to, że głosu sumienia nie da się zagłuszyć i zadaje mu się bardzo ciężką ranę, ilekroć działanie ludzkie zdradza wrodzone powołanie, by służyć dobru człowieka".
więcej --->
Centralna Diakonia Życia zaprasza na swoje strony :)
© 2001-2013 Centralna Diakonia DK