Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
W Kościele i świecie
Informacje Diakonii Życia
dod. 2012-03-08
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2012-02-15
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2012-01-18
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-11-16
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-11-16
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-10-26
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-10-04
 
Zadzwoń do posła
dod. 2011-06-17
 
RPO złożył zażalenie na decyzję śledczych
dod. 2011-06-15
 
Nie będzie postępowania ws. porno w gazetkach z programem
dod. 2011-06-15
 
Wicej wiadomoci
   Nast. -->


Informacje Diakonii Życia

Obama zmienia zasady finansowania antykoncepcji, ale biskupi są nadal nieufni

Tylko całkowite unieważnienie przepisów w sprawie przymusowych ubezpieczeń, refundujących antykoncepcję, jest gwarancją przestrzegania swobód religijnych. Takie stanowisko wyrazili biskupi amerykańscy, mimo że prezydent Barack Obama, w wyniku gwałtownej krytyki ze strony katolików i innych chrześcijan, zapowiedział zmianę zaproponowanych przez siebie zasad wykupywania wspomnianych świadczeń przez instytucje religijne.
więcej --->


„Journal of Medical Ethics": dzieciobójstwo na życzenie?


Żywe protesty wywołała we Włoszech propozycja dwóch tamtejszych naukowców, moralnie i prawnie uzasadniających dzieciobójstwo. Artykuł, zatytułowany „Aborcja poporodowa", a sygnowany nazwiskami Alberto Giubiliniego i Franceski Minervy, ukazał się na łamach międzynarodowego czasopisma „Journal of Medical Ethics".
więcej --->Szkocja: położne wbrew sumieniu zmuszone do nadzorowania przy aborcji


Dwie dyplomowane położne z Glasgow w Szkocji przegrały proces sądowy w sprawie o zmuszanie ich przez szpital państwowy, w którym są zatrudnione, do asystowania w aborcjach. Najwyższy sąd cywilny w Edynburgu uznał, że kobiety muszą podporządkować się decyzji władz placówki, by z racji swego stanowiska nadzorowały aborcje dokonywane przez inne położne na oddziale położniczym.
więcej --->


Rosja: państwo walczy z plagą aborcji

Rosyjski rząd ogranicza finansowanie tzw. późnych aborcji dokonywanych w państwowych szpitalach ze „względów społecznych". Rosja ma niechlubną, jedną z najwyższych statystyk aborcji na świecie. Dokonuje jej 53 na 1000 kobiet w wieku od 15 do 44 lat. Wiele z nich traktuje aborcję jak środek antykoncepcyjny. Oficjalne dane mówią, że co roku Rosjanki dokonują około 1,23 mln aborcji.
więcej --->


USA: zwolennicy aborcji przeciw pobudzaniu wyobraźni kobiet


Ze stanowczym sprzeciwem wobec projektu ustawy stanu Wirginia o obowiązkowym badaniu ultrasonograficznym przed dokonaniem „zabiegu przerywania ciąży" wystąpiły tamtejsze środowiska proaborcyjne. Natomiast obrońcy życia uważają, że nawet 70-80 proc. kobiet rezygnuje z zabicia swego dziecka po obejrzeniu jego zdjęć USG.
więcej --->Kampania „Czterdzieści Dni dla Życia"

Czuwania modlitewne, posty oraz pomoc kobietom w sytuacjach kryzysowych złożą się na rozpoczętą w Środę Popielcową, 22 lutego, w 258 miejscach na całym świecie kampanię "40 Dni Dla Życia". W USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii czy Hiszpanii uczestnicy przedsięwzięcia zamierzają pościć w intencji obrony życia nienarodzonych oraz czuwać i modlić się przed klinikami należącymi do proaborcyjnej organizacji Planned Parenthood.
więcej --->


Wielka Brytania: studenci przeciw się proaborcyjnej rezolucji

Studenci University College London, wchodzącego w skład Uniwersytetu Londyńskiego (UCL) nie zgadzają się z rozporządzeniem uczelnianego zrzeszenia studenckiego, które zmusza, by organizacje studenckie zapraszały na spotkania poświęcone obronie życia także zwolenników aborcji.
więcej --->


ONZ: organizacje antykatolickie i proaborcyjne nie będą miały statusu obserwatorów


Komitet ds. organizacji pozarządowych ONZ nie zgodził się, by kilka grup proaborcyjnych i antykatolickich otrzymało status konsultacyjny organizacji pozarządowej przy ONZ. 19 członków komitetu rekomendującego kandydatów Radzie Gospodarczej i Społecznej ONZ (ECOSOC) uznało, że niektóre aplikacje nie spełniają kryteriów formalnych i merytorycznych takich jak m.in. przejrzystość ich funkcjonowania.
więcej --->


Teksas wprowadza prawo ograniczające aborcję


W amerykańskim stanie Teksas weszło 14 lutego prawo, zgodnie z którym kobiecie rozważającej aborcję pracownicy klinik aborcyjnych muszą zaproponować obejrzenie zdjęcia ultrasonograficznego nienarodzonego dziecka i dać możliwość usłyszenia bicia jego serca.
więcej --->
Centralna Diakonia Życia zaprasza na swoje strony :)