Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
W Kościele i świecie
Informacje Diakonii Życia
dod. 2012-03-08
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2012-02-15
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2012-01-18
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-11-16
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-11-16
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-10-26
 
Informacje Diakonii Życia
dod. 2011-10-04
 
Zadzwoń do posła
dod. 2011-06-17
 
RPO złożył zażalenie na decyzję śledczych
dod. 2011-06-15
 
Nie będzie postępowania ws. porno w gazetkach z programem
dod. 2011-06-15
 
Wicej wiadomoci
   Nast. -->


Zadzwoń do posła

Trwa akcja „Zadzwoń do posła”, zainicjowana przez środowiska „pro life”, propagowana m.in. przez "Gościa Niedzielnego". Mariusz Dzierżawski i Jacek Sapa, obrońcy życia człowieka, wyszli z założenia, że posłowie określający się jako katolicy są zobowiązani do poparcia projektu ustawy chroniącej w pełnym zakresie życie dzieci nienarodzonych.

Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Polskie Stronnictwo Ludowe - wszystkie te partie w swoich deklaracjach ideowych piszą o chrześcijańskich fundamentach naszej cywilizacji lub o konieczności ochrony ludzkiego życia od poczęcia. Oznacza to, iż w polskim Sejmie zasiada 384 posłów, od których powinniśmy wymagać poparcia tego projektu.

Nie wszyscy posłowie jednak przyjmują to jako coś oczywistego, stąd pomysł wśród zwolenników całkowitego zakazu aborcji, by przeprowadzić wśród parlamentarzystów akcję apelującą do ich sumień. By to uczynić wystarczy zadzwonić do posła. Pełna lista kontaktów opublikowana jest na stronie www.nienarodzeni.org.

Projekt ustawy przygotowany przez środowisko obrońców życia, postuluje rozwiązanie prawne, które zakazywałoby aborcji całkowicie. Pod utrzymanym w tym duchu projektem podpisało się blisko 600 tys. osób. Duże poparcie społeczne spowodowało, że Marszałek Sejmu przekazał informację obywatelskiemu komitetowi tej inicjatywy ustawodawczej, że zostanie ona oddana pod głosowanie podczas posiedzenia Sejmu rozpoczynającego się w dniu 29 czerwca br.

Tomasz Strużanowski