Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
List DK
List`101: VI-VIII 2006
 
List`100: III-V 2006
 
List`99: I-II 2006
 
List`98: IX-XII 2005
 
List`97: I-IV 2005
 
List`96: IX-XII 2004
 
List`95: V-VIII 2004
 
List`94: I-IV 2004
 
List`93: IX-XII 2003
 
List`92: V-VIII 2003
 
Więcej Listów
<-- Pop.       Pocz±tek       Nast. -->
Napisz do nas
Napisz do
redakcji Listu DK

 


List`94: styczeń - kwiecień 2004

Od Redakcji   Elżbieta i Witold Kowalczykowie (DK, Lublin)
Trwa rok jubileuszowy dla Domowego Kościoła i dla całego Ruchu Światło-Życie, związany z kilkoma ważnymi rocznicami, o których pisaliśmy w poprzednich numerach. Zbliżamy się do kulminacyjnego punktu naszego świętowania, jakim będzie Jubileuszowa Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie na Jasną Górę w dniach 12-13 czerwca 2004 r. Podążamy do Maryi poprzez naszą Nowennę – Pielgrzymowanie miłości, zarówno w wymiarze osobistym, jak i wspólnotowym: w naszych małżeństwach, rodzinach, parafiach.

W rodzinnym katechumenacie

Oblubieńcze macierzyństwo - Maryja wzorem (dla) Kościoła   ks. Mirosław Kiedzik, UKSW Warszawa, Dyrektor Instytutu im. Ks. F. Blachnickiego
Chcemy wspólnie rozważyć teologię aktu oddania Ruchu Światło-Życie Niepokalanej Matce Kościoła. Nie bez powodu, ponieważ w tym roku minęła 30 rocznica tego zawierzenia. W akcie oddania Ruchu Światło-Życie Niepokalanej Matce Kościoła czytamy: Wyznajemy, że Twoja postawa bezgranicznego, oblubieńczego oddania się w miłości Chrystusowi jest źródłem Twojej macierzyńskiej płodności w ludzie Bożym. Ponieważ jesteś Niepokalaną Oblubienicą Słowa, zwłaszcza w zjednoczeniu z Nim w szczytowej godzinie miłości na Krzyżu, dlatego jesteś Matką wszystkich żyjących, Matką Kościoła.

Konspekty spotkań miesięcznych kręgu   Elżbieta i Witold Kowalczykowie
Ósmy punkt Drogowskazów Nowego Człowieka otwiera trzeci i ostatni etap „kroczenia” na drodze dojrzałego chrześcijaństwa.[...] Trzy ostatnie punkty „Drogowskazów Nowego Człowieka”: „Świadectwo”, „Nowa Kultura” i „Agape” mają dać uczestnikom formacji deuterokatechumenalnej okazję do określenia własnej, płynącej z coraz lepiej kształtowanego wnętrza, apostolskiej postawy wobec świata. Dojrzałe chrześcijaństwo jest jednocześnie misją otrzymaną od samego Chrystusa. Polecenie Pana: „Darmo otrzymaliście – darmo dawajcie” (Mt 10, 8) powinno stać się czymś koniecznym i naturalnym w życiu Jego ucznia.ks. Franciszek Blachnicki
 • Konspekt spotkania - Świadectwo
 • Konspekt spotkania - Nowa Kultura
 • Konspekt spotkania - Agape

  Z życia Domowego Kościoła

  Domowy Kościół w „Świętej Puszczy”   Elżbieta i Witold Kowalczykowie
  W dniach 17-18 stycznia 2004 roku w Olsztynie pod Częstochową w Ośrodku Centrum Duchowości „Święta Puszcza” odbyło się spotkanie małżeństw odpowiedzialnych za Domowy Kościół w Polsce. Wzięło w nim udział 106 osób prawie ze wszystkich diecezji, w tym 13 kapłanów–moderatorów, doradców duchowych DK, na czele z moderatorem krajowym Domowego Kościoła ks. Janem Mikulskim i moderatorem generalnym Ruchu Światło-Życie ks. Romanem Litwińczukiem.

  List   ks. Stefan Patryas
  List ks. Stefana Patryasa, pierwszego Moderatora Krajowego DK do ks. Jana Mikulskiego, obecnego Moderatora Krajowego DK

  Ruch Światło-Życie wobec aktualnych zjawisk społecznych   Deklaracja XXIX Kongregacji Odpowiedzialnych
  W przyszłość patrzymy z ufnością. Źródło nadziei odnajdujemy bowiem w Jezusie, który jest naszym Panem i Zbawicielem. Wierzymy, że On jest obecny i działa w historii. Pamiętamy o wielkich dziełach, których dokonał i dokonuje w naszej Ojczyźnie, w naszym Ruchu i w nas samych. Wraz z Niepokalaną śpiewamy Bogu „Magnificat”, nie przestając dziękować Mu za dar odzyskanej wolności, za to, że nie żyjemy już w państwie totalitarnym.

  Umieć cieszyć się każdym dniem...   Ewa i Krzysztof z Radomia
  Druga połowa lipca 2003 r. była dla naszej rodziny czasem wyjazdu na rekolekcje wakacyjne. Mamy sześcioro dzieci, z nami do Dąbrówki na III stopień pojechali Dominika i Mikołaj – nasi najmłodsi. Wioleta służyła jako animatorka na Oazie Dzieci Bożych w Starachowicach, Przemek przeżywał rekolekcje III stopnia w Skarżysku Kamiennej, Mateusz – I stopnia w Pionkach. Najstarszy syn Kamil został w domu.

  Bardzo zabiegał o wierność charyzmatowi (Wspomnienie o Zdzisławie Chojnackim)   Wanda i Stefan Mazurkowie
  19 lutego 2004 r. pożegnaliśmy Zdzicha Chojnackiego. Odszedł do Pana po długiej chorobie. Krótko przed śmiercią dziękował Panu Bogu za 50 lat sakramentu małżeństwa podczas Eucharystii sprawowanej w domu.

  Z historii Domowego Kościoła

  .......   Redakcja
  Poniżej drukujemy świadectwa, które zostały przedstawione na spotkaniu opłatkowym Domowego Kościoła w dniach 17-18 stycznia 2004 r. w Olsztynie koło Częstochowy. Spotkanie to stanowiło kolejny etap w świętowaniu jubileuszu 30-lecia Oaz Rodzin oraz 30. rocznicy Aktu zawierzenia Ruchu Światło-Życie Niepokalanej, Matce Kościoła.
 • To był żywy kościół   ks. Stanisław Czenczek
 • „Obleczcie się w serdeczne miłosierdzie...”   Eleonora i Roman Gwardzikowie, pierwsza para diecezjalna diecezji gnieźnieńskiej
 • Nie „wczasy z Bogiem”, ale rekolekcje!   Anna i Wilhelm Iwaneccy, pierwsza para diecezjalna diecezji katowickiej
 • Służymy tym, co otrzymaliśmy   Maria i Stanisław Bujnikowie, pierwsza para diecezjalna archidiec. warszawskiej
 • Pan Jezus uzdrowił nas oboje   Wacława i Józef Zienowiczowie (DK, Warszawa)
 • „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem...”   Irena i Zygmunt Decowie (DK, Rzeszów)
 • © 2001-2013 Centralna Diakonia DK