Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
List DK
List`101: VI-VIII 2006
 
List`100: III-V 2006
 
List`99: I-II 2006
 
List`98: IX-XII 2005
 
List`97: I-IV 2005
 
List`96: IX-XII 2004
 
List`95: V-VIII 2004
 
List`94: I-IV 2004
 
List`93: IX-XII 2003
 
List`92: V-VIII 2003
 
Więcej Listów
<-- Pop.       Pocz±tek       Nast. -->
Napisz do nas
Napisz do
redakcji Listu DK

 


List`93: wrzesień - grudzień 2003

Słowo Moderatora Krajowego Domowego Kościoła   ks. Jan Mikulski
Przeżywamy czas Jubileuszowej Nowenny nazwanej Pielgrzymowaniem miłości, która przygotowuje nas do Jubileuszowej dziękczynnej pielgrzymki na Jasną Górę w czerwcu 2004 roku. Pielgrzymką Jubileuszową zakończymy świętowanie 30 rocznicy Aktu Konstytutywnego Ruchu Światło-Życie, która minęła 11 czerwca br. i zbiegła się z 30 rocznicą pierwszej Oazy Rodzin, zorganizowanej przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w 1973 r. w Krościenku.

W rodzinnym katechumenacie

Drogowskazy w Domowym Kościele   Grażyna Wilczyńska (Instytut Niepokalanej Matki Kościoła)
Chodzi, oczywiście, o Drogowskazy Nowego Człowieka – zasady życia wspólnot Ruchu Światło-Życie, które sformułował i przekazał Ruchowi ks. Franciszek Blachnicki w roku 1977. Na nich Założyciel Ruchu oparł pracę formacyjną po Oazie Nowego Życia I stopnia, czyli program „Dziesięciu kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej”. W tym bowiem roku rozpoczął wprowadzać w Ruchu nowy program ewangelizacyjno-formacyjny.

Słowo Boże – modlitwa – liturgia   ks. Jan Mikulski
Rozpocznijmy od pytania: co łączy trzy kolejne Drogowskazy, które stają się przedmiotem naszej refleksji podczas kolejnych miesięcy Pielgrzymowania miłości? Myślę, że nietrudno odkryć, iż tą wspólną płaszczyzną jest właśnie słowo Boże, gdyż ono powinno być treścią naszej modlitwy i ono również przychodzi do nas w całym swym bogactwie w liturgii, zarówno w Liturgii Godzin, jak i w Liturgii Eucharystycznej.

Konspekty spotkań miesięcznych kręgu   ks. Franciszek Blachnicki
Grupę obejmującą piąty, szósty i siódmy punkt Drogowskazów („Słowo Boże”, „Modlitwa”, „Liturgia”) można nazwać grupą „ascetyczną”, gdyż obejmuje ona podstawowe środki – praktyki lub ćwiczenia, czyli różne sposoby wyrażania się życia chrześcijańskiego. Dzięki nim życie to stale się aktualizuje, utrzymuje, pogłębia i rozwija jako życie trynitarne, czyli polegające na uczestnictwie w relacjach trynitarnych, na wchodzeniu w życiowe relacje do poszczególnych Osób Trójcy Przenajświętszej oraz do innych ludzi, wezwanych do tego samego życia. [...]
 • Słowo Boże
 • Modlitwa
 • Liturgia

  Z życia Domowego Kościoła

  Podsumowanie pracy Domowego Kościoła   Elżbieta Kozyra, Maria Różycka (Centralna Diakonia Domowego Kościoła)
  W dniach 5-7 września br. w gościnnym Seminarium Duchownym w Łodzi odbyło się doroczne Podsumowanie pracy DK – spotkanie intensywne, pełne bogatych treści. Szczytowym momentem było wspólne celebrowanie Eucharystii, Liturgii Godzin, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Cenna była również katecheza na temat Aktu Oddania Ruchu Niepokalanej Matce Kościoła, w której ks. dr hab. Mirosław Kiedzik, biblista z UKSW w pasjonujący sposób podzielił się z uczestnikami spotkania swoim odkrywaniem i zgłębianiem bezgranicznego oddania się Niepokalanej

  Praca nad „Zasadami Domowego Kościoła”   Anna i Jacek Nowakowie
  W marcu 2001 r., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ksiądz Biskup Wiktor Skworc, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie zatwierdził na 3 lata „Zasady Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie”. Po dwóch latach ich obowiązywania rozpoczęliśmy w ruchu zbieranie uwag, wniosków oraz propozycji zmian w „Zasadach” tak, aby lepiej oddawały one charyzmat i duchowość Domowego Kościoła, a także były odpowiedzią na znaki czasu.

  Usłyszeliśmy Jego głos jasno i wyraźnie   Świadectwa z rekolekcji
  ..... Małgosia i Jarek z Przemyśla
  ..... Agata i Andrzej z Ostrowa Wielkopolskiego
  ..... Anna i Krzysztof z Warszawy
  ..... Jola i Paweł z Rogóźna
  ..... Zdzisław Wójcik (Radymno, Archidiecezja Przemyska)

  Chwila wakacyjnych wspomnień   Kalinka Wermińska, kl. V
  Dzień 1 sierpnia był chyba najbardziej dłużącym mi się dniem w tym roku. Od samego rana w naszym domu trwały generalne porządki i pakowanie się. Ja, a właściwie cała nasza rodzina, z niecierpliwością czekaliśmy na chwilę wyjazdu. Ok. godz. 17-tej nasze oczekiwania dobiegły końca – wsiedliśmy do samochodu i ruszyliśmy w drogę.

  Najważniejszy plon rekolekcji   Agnieszka i Darek z Wrocławia
  Tegoroczne rekolekcje oazowe w Koniakowie były naszymi drugimi rekolekcjami rodzinnymi. Pierwsze, na których przekonaliśmy się, że tak spędzony czas odpoczynku wakacyjnego daje nie tylko możliwość oderwania się od codzienności, ale i pogłębienia wiary, przeżyliśmy w Jodłowie. Tam po raz pierwszy usłyszeliśmy o Kościele Domowym i w naszych sercach powstało pragnienie wejścia do takiej wspólnoty.

  Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego to powołanie do Służby Życiu   Krystyna i Czesław Lemiszewscy - DK, Karpacz
  Dnia 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy Dzień Świętości Życia. Skłania nas to do refleksji nad tym wydarzeniem, a jednocześnie zadziwia mocą Bożą i nieogarnioną miłością Boga do człowieka. [...].

  Z historii Domowego Kościoła

  Oaza – to nie jest jednorazowa przygoda...   Teresa Adrianowska - DK, Gdynia
  Minęło 26 lat od naszych pierwszych rekolekcji oazowych. Nasze kontakty z księżmi, którzy sami wcześniej przeżyli oazę kapłańską (ks. Edwardem Zielskim – obecnie biskupem w Brazylii, ks. Andrzejem Regentem i ks. Antonim Dunajskim) rozpoczęły się w 1976 roku.
 • © 2001-2013 Centralna Diakonia DK