Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
List DK
List`111: XII-II 2009
 
List`110: IX-XI 2008
 
List`109: VI-VIII 2008
 
List`108: III-V 2008
 
List`107: I-II 2008
 
List`106: IX-XI 2007
 
List`105: VI-VIII 2007
 
List`104: IV-VI 2007
 
List`103: I-III 2007
 
List`102: IX-XI 2006
 
Więcej Listów
<-- Pop.       Pocz±tek       Nast. -->
Napisz do nas
Napisz do
redakcji Listu DK

 


List`110: wrzesień - listopad 2008

Słowo Moderatora Krajowego   Ks. Andrzej Wachowicz
Kolejny 110 numer „Listu do rodzin” ukazuje się w czasie naszego świętowania 35-lecia istnienia Domowego Kościoła. W wakacje 1973 r. w Krościenku odbyła się pierwsza Oaza Rodzin. W tym ważnym momencie dla Domowego Kościoła chciałbym zwrócić uwagę na parę ważnych spraw. Jedną z nich jest toczący się proces beatyfikacyjny naszego Założyciela - ks. Franciszka Blachnickiego. Nie zapominajmy o modlitwach za Jego wstawiennictwem w intencjach całego rozwoju Ruchu Światło-Życie, wszystkich grup dziecięcych, młodzieżowych, studenckich, dorosłych oraz kręgów Domowego Kościoła. Niech zniesie się ku Tobie nasza modlitwa i niech trwa. Pan Bóg z pewnością wysłuchuje naszych modlitw, dlatego informacje o tych łaskach i modlitwach dzięki wstawiennictwu Sługi Bożego ks. Franciszka zgłaszajmy do Moderatora Generalnego.

Formacja

Konspekty spotkań miesięcznych kręgu  
 • Czynić uczniów wpatrzonych w Maryję
  Konspekt spotkania miesięcznego kręgu (II)
 • Czynić uczniów wprowadzając w doświadczenie mocy Ducha Świętego
  Konspekt spotkania miesięcznego kręgu (III)
 • Czynić uczniów ukazując miejsce zamieszkania Mistrza – Kościół
  Konspekt spotkania miesięcznego kręgu (IV)

  Znaki czasu

  Droga do iluminacji, czyli o nawróceniu Franciszka Blachnickiego   Ks. Adam Wodarczyk
  Pochodzę z Tarnowskich Gór – kiedyś była to diecezja katowicka, obecnie jest to diecezja gliwicka – i zawsze się tym szczycę, bo z Tarnowskich Gór pochodził Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Co prawda urodził się w Rybniku, ale gdy miał dwa lata rodzice wyprowadzili się do Orzesza, gdy zaś miał lat osiem zamieszkał z rodziną w Tarnowskich Górach. Z miastem tym związane było jego rodzeństwo, tam ks. Blachnicki przeżywał swoje dzieciństwo i młodość. Informacja ta wywarła ogromny wpływ na całe moje życie. Wpływ, którego, jako czternastoletni chłopak, nie mogłem się spodziewać. Jest takie powiedzenie, że „w życiu nigdy nie wiesz na co trafisz”. Coś w tym jest, coś takiego doświadczyłem dzięki ks. Blachnickiemu.

  Porekolekcyjne refleksje   Beata i Tomasz Strużanowscy
  W dniach 2-7 sierpnia wzięliśmy udział w Oazie Rekolekcyjnej Diakonii Rekolekcyjnej (ORDR) I stopnia, która odbyła się w Krościenku. Poprowadzili ją ks. Andrzej Wachowicz, moderator krajowy DK, Bożena i Jurek Walczakowie (była para diecezjalna krakowska) oraz Ela i Marysia Kozyra z Sekretariatu DK. Poniżej prezentujemy garść przeżyć, które stały się naszym udziałem.

  Porekolekcyjne refleksje   Danuta i Andrzej Bartosikowie
  „Teraz przyszła chwila, abyście świadomie podjęli odpowiedzialność za wszystkie kręgi, wszystkie wspólnoty rodzinne naszego ruchu w parafii, diecezji, kraju, na całym świecie”. Te słowa Ojca Założyciela, Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego przyświecały odpowiedzialnym Domowego Kościoła jako jedna z inspiracji do opracowania programu i organizacji sesji rekolekcyjnej ORDR II stopnia.

  Informacje

  DK w Niemczech   Anna i Jerzy Łodzinski
  Z prawdziwą radością przyjęliśmy propozycję ks. Andrzeja Wachowicza do przedstawienia Kościoła Domowego w Niemczech. Na emigracji jesteśmy już 27 lat i wyjeżdżając z Polski nic nie wiedzieliśmy o istnieniu Ruchu Światło-Życie. Zmienione warunki życia i chęć poznania rodaków mieszkających w Niemczech przywiodły nas w 1982 roku do Carlsbergu na pierwsze rekolekcje oazowe. Przeżycie było tak silne, że zapragnęliśmy żyć w Ruchu, iść z nim z biegiem lat. W calsberskim ośrodku Ruchu, w Marianum spotkaliśmy też s. Jadwigę Skudro i parę małżeńską END z Francji. To było zalążkiem pomysłu powstania kręgu DK w Essen, gdzie wówczas mieszkaliśmy.

  Relacje z życia Domowego Kościoła  

  Świadectwa

  Rzymskie rekolekcje „w drodze”   Elżbieta i Mirosław Wrotek

  Sesja o pilotowaniu kręgów DK w Żytomierzu na Ukrainie   Barbara i Roman Kosakowscy

  Wierność charyzmatowi   Dana i Darek Stępniowie

  Ziemia obiecana   Grzegorz, Diakon Maciej

  LIST jest dostępny w wersji PDF  
 • © 2001-2013 Centralna Diakonia DK