Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
List DK
List`135: IX-XI 2014
 
List`131: IX-XI 2013
 
List`130: VI-VIII 2013
 
List`129: III-V 2013
 
List`128: I-II 2013
 
List`127: IX-XI 2012
 
List`126: VI-VIII 2012
 
List`125: III-V 2012
 
List`124: I-II 2012
 
List`123: IX-XI 2011
 
Więcej Listów
   Nast. -->
Napisz do nas
Napisz do
redakcji Listu DK

 


List`123: wrzesień - listopad 2011

Droga wspólnoto Domowego Kościoła!   Beata i Tomasz Strużanowscy
Oddając w Wasze ręce 123. numer „Domowego Kościoła. Listu do wspólnot rodzinnych”, serdecznie Was pozdrawiamy, ogarniając modlitwą i sercem! Wypoczęci za sprawą rodzinnych wyjazdów urlopowych, umocnieni przez przeżyte rekolekcje, z radością i dużymi oczekiwaniami wchodzimy w kolejny rok formacyjny. Niech okaże się on czasem przełomu, czasem coraz głębszego odkrywania piękna drogi Domowego Kościoła. Do tego zachęca nas między innymi list Kręgu Centralnego DK na rok formacyjny 2011/2012.

Formacja

DROGA FORMACJI W DOMOWYM KOŚCIELE   Beata i Tomasz Strużanowscy
Przekazujemy w Wasze ręce list kręgu centralnego na rok formacyjny 2011/2012, poświęcony DRODZE FORMACYJNEJ W DOMOWYM KOŚCIELE. Zachęcamy do uważnej lektury, do rozważenia jego treści podczas wrześniowego spotkania Waszych kręgów (pytania pomocnicze znajdziecie w konspekcie opublikowanym w najnowszym, 122. numerze "Listu DK"), a także podczas spotkań kręgów diecezjalncyh i rejonowych.

Konspekty na spotkanie kręgu na październik, listopad i grudzień 2011 r  

Służba – styl posługi kapłana-moderatora   Ks. Marek Borowski SAC
W ostatnim czasie pojawia się wiele dyskusji, rozmów, artykułów, które dotyczą posługi moderatora w Ruchu Światło-Życie. Cieszę się ogromnie, iż ten temat wraca, aby na nowo nas umocnić i zbliżyć do siebie – wszystkich w Ruchu. Wszak stanowimy jedną rodzinę, która szuka Królestwa Bożego i dąży ku zbawieniu, jednocześnie pomagając w tym innym – może będącym jeszcze gdzieś z boku, daleko…

Namiot Spotkania jako punkt wyjścia w budowaniu jedności Światła i Życia   Ks. Franciszek Blachnicki
W czasie oazy staramy się wprowadzić praktykę tzw. Namiotu Spotkania i radzimy wszystkim członkom Ruchu, aby sobie ją przyswoili, gdyż jest to rzecz istotna. Można powiedzieć, że nie jest naprawdę członkiem Ruchu, nie zrozumiał jego istoty ten, kto nie wprowadził w swoje życie praktyki Namiotu Spotkania.

Światło-Życie: symbol, który pokazuję drogę   Bożena i Tomasz Białopiotrowiczowie
W ciągu ostatniego roku mieliśmy okazję dwukrotnie usłyszeć, jak perspektywę beatyfikacji Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego oceniał Jan Paweł II. Osoby znające ks. Franciszka i współpracujące z nim – niezależnie od siebie – przytoczyły wypowiedź papieża dotyczącą beatyfikacji Założyciela: nastąpi ona wtedy, kiedy członkowie Ruchu Światło-Życie będą żyć jego charyzmatem.

Jakim ŚWIATŁEM świecimy na co dzień… czyli kilka słów o ŻYCIU   Elżbieta Wrotek
Przyzwyczailiśmy się do słów, że życie chryzmatem Światło-Życie to zaproszenie Jezusa Chrystusa, aby Jego SŁOWO kształtowało nasze ŻYCIE, że być Nowym Człowiekiem to znaczy być osobą integralną. Kiedy jednak zalecenia Słowa Bożego stają się w naszym życiu praktyką dnia codziennego, a nie tylko mądrym przysłowiem czy pięknym sloganem? Przecież wierzymy w prawdziwość Słowa Bożego i staramy wprowadzać to w czyn! Czy to widać? Czy to powinno być widoczne?

W jaki sposób ŚWIATŁO Słowa Bożego kształtuje ŻYCIE naszej rodziny?    Elżbieta i Mirosław Wrotek
Jesteśmy małżeństwem od 23 lat. Oboje formowaliśmy się we wspólnocie młodzieżowej Ruchu Światło-Życie i weszliśmy w małżeństwo z pragnieniem, aby ŚWIATŁO Słowa Bożego kształtowało nasze ŻYCIE. Od 13 lat jesteśmy szczęśliwymi rodzicami Weroniki i Tymoteusza – kochanych bliźniaków, które wniosły nową jakość do naszego małżeństwa. Naszą nową troską stało się wychowanie dzieci, najlepiej pod kloszem, aby nie uległy wpływom współczesnego świata, aby miały wiarę, która ukształtuje ich życie.

LIST jest dostępny w wersji PDF