Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
List DK
Powrt do listy
Listw DK
 
Artykuy:
List`95: V-VIII 2004
 • Słowo Pary Krajowej   Anna i Jacek Nowakowie

 • Zostawili wszystko i poszli za Nim   ks. Franciszek Fleischmann doradca duchowy END

 • Konspekty spotkań miesięcznych kręgu   Elżbieta i Witold Kowalczykowie

 • „Diakonia jako jedna z trzech podstawowych funkcji Kościoła”  

 • „Diakonia jako uczestnictwo w misji Chrystusa”   Elżbieta i Witold Kowalczykowie

 • „Diakonia w małżeństwie”   Elżbieta i Witold Kowalczykowie

 • Zatwierdzenie „Zasad Domowego Kościoła”   † Wiktor Skworc Delegat KEP ds. Ruchu Światł

 • Z komentarza do „Zasad Domowego Kościoła”   ks. Jan Mikulski, Anna i Jacek Nowakowie

 • Rodziny Domowego Kościoła w Kaliszu   Gabrysia Andruszkiewicz (DK, diecezja bydgoska)

 • Gdzie jest nasza wiara?   Mirosław Gumiński (DK, diecezja radomska)

 • Poświęcenie kaplicy w domu na Jagiellońskiej   Anna Nowak

 • Z historii DK w diecezji kijowsko-żytomierskiej na Ukrainie   Irena i Wiktor

 • W Chrystusie szukaliśmy wzoru miłości małżeńskiej   Małgorzata i Zdzisław Wójcikowie (DK, diecezja prz

 • Cztery prawa życia duchowego dla organizatorów rekolekcji ewangelizacyjnych   Aleksandra i Jacek Grzeszczukowie (DK, Tarnów)

 • Wyrzuciłem kamień z serca   Czesław Bugno (DK, Świnoujście)

 • Diakonia życia ogłasza konkurs z nagrodami  

 • List`95: maj - sierpie 2004

  W Chrystusie szukaliśmy wzoru miłości małżeńskiej

  W dniach 23-25 I 2004 r. w parafii św. Józefa w Przemyślu po raz pierwszy odbywały się rekolekcje dla małżonków pod hasłem: „Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską...” Prowadzącymi byli ks. Jan Łojek, moderator rejonowy DK rejonu Leżajsk, oraz Maria i Stanisław Lelkowie, para filialna DK z Leska.
  Czas ten był potrzebny, aby przyjrzeć się z bliska naszej miłości małżeńskiej. Wróciliśmy do chwili, kiedy Pan połączył nas Sakramentem Małżeństwa. Zastanawialiśmy się, jak tworzyć miłość małżeńską na wzór Miłości Chrystusowej i nie dać się zakrzyczeć miłości, którą daje nam świat, jak pielęgnować tę miłość, która nie szuka swego, ale daje się do końca, bez reszty [...]. Na zakończenie rekolekcji oddaliśmy chwałę Bogu, który sprawia cuda w naszych sercach. Podczas godziny świadectwa usłyszeliśmy m.in.:
  Ewa i Darek: Pan Bóg pokazał nam, że wystarczy Mu powiedzieć „tak”. Przed naszymi rodzicami, którzy są tutaj z nami, chylimy czoło i całujemy ich dłonie za to, że nie odmawiają nam pomocy, gdy chcemy iść służyć innym. Za odrodzenie miłości w naszej rodzinie – chwała Panu!
  Bożena i Wojciech: Bardzo przeżyliśmy modlitwę małżonków. Jesteśmy 25 lat w DK, a po raz pierwszy na takich rekolekcjach. Po 37 latach małżeństwa doszliśmy do wniosku, że jeszcze mamy coś do zrobienia.
  Aleksandra i Edward: Jesteśmy małżeństwem z 29-letnim stażem. Po sobotnich konferencjach przeżyliśmy po raz pierwszy taki dialog małżeński – szczery, wypływający z serca. Jesteśmy bardzo zbudowani tymi rekolekcjami.
  Małgorzata i Wojciech: Zrozumieliśmy, że nasze życie potrzebuje jeszcze wielu takich rekolekcji, takiego sprzątania. Doświadczyliśmy, jak ważna w małżeństwie jest wzajemna komunikacja.
  Urszula i Zbigniew: Dzięki trwaniu w DK udało nam się wiele uporządkować. Mamy sześcioro dzieci i jesteśmy otwarci na życie. Potrzebne nam jest ciągłe odnawianie tego, co ślubowaliśmy. Jest to możliwe do zrealizowania tylko z Bogiem. Cieszymy się ze spotkania z ludźmi, którzy chcą kroczyć drogą ku Bogu..
  Irena i Antoni: Dzięki modlitwie całej rodziny zrozumiałem i podjąłem słuszną decyzję – jestem trzeźwy! Dziękuję Panu i całej rodzinie za ten dar.
  Romana i Jerzy: Jesteśmy dzisiaj bardzo szczęśliwi, bo Pan nam pomógł. Zrozumieliśmy, że bycie razem duchowo jest najważniejsze.
  Barbara i Zdzisław: Jezus nauczył nas kochać nie wymagając nic w zamian. Ćwiczymy się w większym zaufaniu Bogu. Jesteśmy wdzięczni Panu za rozjaśnienie wielu tajemnic.

  W rekolekcjach uczestniczyły 202 osoby. Podczas Eucharystii, w procesji z darami, złożonych zostało 14 deklaracji KWC, w tym 11 członkowskich. Warto podkreślić, że organizatorzy zapewnili opiekę dzieciom uczestników rekolekcji w świetlicy „Servus”, działającej przy parafii św. Józefa. Dziećmi zajmowały się siostry Służebniczki NMP, Renata i Magdalena, oraz siostra Felicjanka – Tobiasza. To pozwoliło na udział w spotkaniach wielu rodzicom. Organizatorzy i uczestnicy serdecznie dziękują wszystkim za wszystko. Szczególnie wdzięczni są sponsorom, ks. Proboszczowi Lesławowi Lesiowi i ks. Wiktorowi Szlęzakowi, dyrektorowi Gimnazjum Salezjańskiego, w którym rekolekcje się odbyły.
  Wieku każdego z nas nie mierzy się latami, lecz wiarą i miłością. W rekolekcjach wzięły udział małżeństwa z 20, 30 i 40-letnim stażem małżeńskim. Wiele z nich zgodnie stwierdziło, że taki święty czas winniśmy przeżywać często, a słowa przysięgi małżeńskiej powtarzać sobie jeszcze częściej. O miłość nieustającą, którą pobłogosławił Chrystus, musimy dbać przez całe życie. A Jezus jest wciąż z nami: pomaga, ratuje, wyzwala – tylko nam brak wiary. Idźmy w życie do naszych obowiązków, wynikających z powołania, i z głęboką wiarą podejmujmy zadania, do których Pan nas wzywa!

  Małgorzata i Zdzisław Wójcikowie
  (DK, diecezja przemyska)  © 2001-2013 Centralna Diakonia DK