Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
List DK
Powrt do listy
Listw DK
 
Artykuy:
List`95: V-VIII 2004
 • Słowo Pary Krajowej   Anna i Jacek Nowakowie

 • Zostawili wszystko i poszli za Nim   ks. Franciszek Fleischmann doradca duchowy END

 • Konspekty spotkań miesięcznych kręgu   Elżbieta i Witold Kowalczykowie

 • „Diakonia jako jedna z trzech podstawowych funkcji Kościoła”  

 • „Diakonia jako uczestnictwo w misji Chrystusa”   Elżbieta i Witold Kowalczykowie

 • „Diakonia w małżeństwie”   Elżbieta i Witold Kowalczykowie

 • Zatwierdzenie „Zasad Domowego Kościoła”   † Wiktor Skworc Delegat KEP ds. Ruchu Światł

 • Z komentarza do „Zasad Domowego Kościoła”   ks. Jan Mikulski, Anna i Jacek Nowakowie

 • Rodziny Domowego Kościoła w Kaliszu   Gabrysia Andruszkiewicz (DK, diecezja bydgoska)

 • Gdzie jest nasza wiara?   Mirosław Gumiński (DK, diecezja radomska)

 • Poświęcenie kaplicy w domu na Jagiellońskiej   Anna Nowak

 • Z historii DK w diecezji kijowsko-żytomierskiej na Ukrainie   Irena i Wiktor

 • W Chrystusie szukaliśmy wzoru miłości małżeńskiej   Małgorzata i Zdzisław Wójcikowie (DK, diecezja prz

 • Cztery prawa życia duchowego dla organizatorów rekolekcji ewangelizacyjnych   Aleksandra i Jacek Grzeszczukowie (DK, Tarnów)

 • Wyrzuciłem kamień z serca   Czesław Bugno (DK, Świnoujście)

 • Diakonia życia ogłasza konkurs z nagrodami  

 • List`95: maj - sierpie 2004

  Z historii DK w diecezji kijowsko-żytomierskiej na Ukrainie

  Historia DK w diecezji kijowsko-żytomierskiej rozpoczyna się od roku 1997, od pierwszych 3-dniowych rekolekcji ewangelizacyjnych dla rodzin. Po tych rekolekcjach powstały 2 kręgi w Żytomierzu, a po roku – jeszcze jeden. W roku 1998 trzy rodziny z Żytomierza wyjechały na oazę I stopnia dla rodzin do Polski, do diecezji tarnowskiej. Tam umocniły się w duchu oazowym, poczuły, co to jest OAZA, zobaczyły, jak polskie rodziny na co dzień żyją duchowością małżeńską, jak rozmawiają, jak się modlą, jak wychowują dzieci. Powróciły bardzo poruszone tym świadectwem.
  Prawie od samego początku istnienia ruchu w Żytomierzu bardzo nam pomagał i nadal pomaga, podtrzymuje i wspiera również swoją modlitwą ks. bp Witalij Skomarowski, obecny biskup pomocniczy diecezji i rektor Seminarium Duchownego w Worzelu. Pierwsza oaza na terenie naszej diecezji odbyła się właśnie w roku 1999 w Worzelu. Po niej, do końca roku, powstały jeszcze 2 kręgi. Zaczynają się tworzyć kręgi w całej diecezji. W roku 2001 po raz pierwszy odbyła się u nas oaza II stopnia dla rodzin, w czasie której rozważaliśmy problem grzechu, naszych nałogów i uzależnień, przeżywaliśmy Exodus i prawdziwą pustynię na oazie. Jakże wielkie było nasze szczęście i radość, kiedy po Wielkanocy doszliśmy do „ziemi obiecanej”, kiedy pojednaliśmy się z Bogiem.
  Potem utworzony został u nas rejon żytomierski, składający się z 6 kręgów. Na początku zaś 2002 r. do naszej wspólnoty dołączył jeszcze jeden rejon – baranowski, który wcześniej należał do innej diecezji. Od jesieni 2002 r., po długich modlitwach, a nawet poście, mamy, dzięki Bogu, moderatora diecezjalnego. Jest nim teraz ks. Bogdan Fedorowicz. Na początku roku 2004, zimą, odbyły się u nas rekolekcje według Tajemnic Światła. Wzięło w nich udział bardzo wiele rodzin, które chciały całymi rodzinami, już w nowym świetle – świetle Ducha Świętego przeżyć te wydarzenia z Pisma Świętego. W wakacje zorganizowaliśmy po raz pierwszy na Ukrainie oazę III stopnia dla rodzin, którą poprowadziły rodziny z Polski, z diecezji tarnowskiej, razem z ks. Janem Mikulskim, moderatorem krajowym Domowego Kościoła. Na dzień dzisiejszy mamy w naszej diecezji 2 rejony, w których jest 25 kręgów: w rejonie żytomierskim – 9 kręgów, w rejonie baranowskim – 7 kręgów, w Kijowie – 2 kręgi, w Wołodarsku-Wołyńskim – 4 kręgi, w Nowogradzie-Wołynskim – 2 kręgi, w Rychalsku – 1 krąg.
  W parafiach nasze rodziny włączają się w przygotowanie Mszy św., prowadzą Różaniec i Drogę Krzyżową, uczestniczą w akcjach KWC, pracują na budowie przy parafiach. Pragną życiem świadczyć o miłości do Boga, o tym, że Jezus żyje i działa także dziś. Zapraszają też do naszej wspólnoty nowe rodziny, aby i one zmieniły swoje życie na życie z Bogiem, w miłości, aby mogły być w pełni szczęśliwe. Szczęść Boże!

  Irena i Wiktor  © 2001-2013 Centralna Diakonia DK