Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
Formacja
Krótko o DK
 
Zasady DK
 
Listy kręgu centralnego DK
 
Charyzmat i Duchowość Ruchu Światło-Życie
 
Historia DK
 
Konspekty spotkań miesięcznych
 
Konferencje
 
Relacje
 
Świadectwa
 
Prezentacje
 


Renowacja Oazy III st. w Przemyślu

Wyjeżdżając z oazy wakacyjnej III st., którą przeżywaliśmy kolejny już raz w naszym rodzinnym mieście Przemyślu w II turnusie 2007r. jako współprowadzący wraz z moderatorem ks. Markiem Zajdlem i diakonią zapewniliśmy całą wspólnotę, że za 9 miesięcy spotkamy się na renowacji tych rekolekcji. Czas prędko mijał, ubogacał wieloma przeżyciami i nadszedł wreszcie wyczekiwany dzień 25.IV.2008r.W tym dniu choć w skromnym składzie (matury i inne sytuacje losowe) zjechaliśmy ponownie do ośrodka Ruchu Światło-Życie Collegium Marianum w Przemyślu by ucieszyć się sobą, oraz przeżyć chwile przygotowane i zaplanowane nam przez Pana. Z tymi których zabrakło łączyliśmy się duchowo pamiętając o nich w naszych modlitwach.
To wspaniałe, kiedy zjeżdżamy się by zweryfikować nasze postanowienia rekolekcyjne, podzielić się tym co się udało i przyznać się do swojej słabości wyrażając chęć dalszego wzrostu i poprawy.
Naszą wspólnotę ubogaciła obecność siedmiomiesięcznego Mikołaja, który obdarzał wszystkich swoim uśmiechem. W czasie rekolekcji wakacyjnych był on pod sercem swojej mamy Lidzi. Małżeństwo Agnieszki i Piotra obdarzone zostało kolejnym nowym życiem rozwijającym się pod sercem mamy.
Ucieszyliśmy się przybyciem małżeństwa z odległego Bełchatowa i Zuzi z Gliwic, która reprezentowała młodzież ze swojej oazowej wspólnoty.
Poprzez wspólna modlitwę, posiłki, pracę w grupach, Eucharystię, dialog małżeński, agape i świadectwa mogliśmy doświadczyć na nowo wakacyjnych przeżyć.
Jedną z wielu niespodzianek tego spotkania były odwiedziny delegata Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie ks. bpa Adama Szala, który razem z nami wyruszył pod Krzyż Zawierzenia, gdzie razem odśpiewaliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i zawierzyliśmy cały Ruch Światło-Życie i posługę ks. Biskupa Panu Bogu i Niepokalanej Matce Kościoła.
To spotkanie było wielką radością i wyróżnieniem dla naszej wspólnoty. Chcemy szczególnie podziękować Bogu za osobę ks. bpa Adama, który pomimo tak wielu obowiązków jako zatroskany i oddany Pasterz nigdy nie odmawia swojej osobistej, czy duchowej obecności.
Niech dobry Bóg obdarza ks. bpa Adama swoim szczególnym błogosławieństwem.

Jak co roku nasze rekolekcje przeżywaliśmy razem z młodzieżą i choć nie wszyscy z nich przyjeżdżają na renowacje, to zawsze ogarniamy ich swoja modlitwą i wierzymy, że kiedyś być może będą kontynuować swoją formację w Domowym Kościele.
Podczas godziny świadectwa doświadczyliśmy szczególnego potwierdzenia, że warto zawsze organizować takie spotkania bez względu na ilość osób która przybędzie i razem z Maryją chcemy wielbić Boga słowami "Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, Jego Imię jest święte".

Za dar tych trzech dni radosnego ubogacenia się, spotkania Boga w drugim człowiekui doświadczenia działania Ducha Świętego CHWAŁA PANU!!!

Ewa i Darek Koperscy© 2001-2013 Centralna Diakonia DK