Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
Formacja
Krótko o DK
 
Zasady DK
 
Listy kręgu centralnego DK
 
Charyzmat i Duchowość Ruchu Światło-Życie
 
Historia DK
 
Konspekty spotkań miesięcznych
 
Konferencje
 
Relacje
 
Świadectwa
 
Prezentacje
 


Podsumowanie pracy roku formacyjnego 2006/2007
Domowego Kościoła

We Wrocławiu w dniach od 14 do 16 września odbyło się spotkanie wszystkich odpowiedzialnych Domowego Kościoła w Polsce i poza jej granicami. W przepięknym budynku Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego usytuowanego w pobliżu zabytkowej Katedry wrocławskiej witali nas bardzo serdecznie gospodarze tegorocznego spotkania: para diecezjalna wrocławska Krystyna i Mieczysław Żygadłowie, moderator diecezjalny DK, ks. Jacek Olszewski oraz moderator diecezjalny RŚ-Ż, ks. Bogusław Stec.
Na Podsumowaniu byli obecni: para krajowa DK, moderator krajowy DK, ks. Andrzej Wachowicz, Moderator generalny RŚ-Ż, ks. Adam Wodarczyk, siostra Jadwiga Skudro, wszystkie pary filialne, Ela Kozyra i Maria Różycka z INMK, skarbnicy DK, redakcja Listu DK oraz wszystkie pary diecezjalne, w tym ustępujące i podejmujące posługę (tych ostatnich-13 małżeństw), Krystyna i Zbigniew Gałka odpowiedzialni za DK w Austrii, Wiktor Jandulski z Ukrainy (wraz z żoną Ireną byli pierwszą parą diecezjalną w Żytomierzu), moderatorzy DK z 25 diecezji.

Miniony rok pracy formacyjnej pod hasłem ,, Pamięć i tożsamość" przeżywaliśmy zapatrzeni w osobę i naukę Sługi Bożego Jana Pawła II, wsłuchiwaliśmy się w Jego słowa skierowane do Ruchu Światło-Życie w czasie trwania całego pontyfikatu papieża Polaka, podczas różnych spotkań z młodzieżą i rodzinami.
Staraliśmy się również poznać lepiej dzieło naszego założyciela Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i przybliżać je sobie nawzajem oraz nowym członkom naszego ruchu. Łączyliśmy się w całej Polsce i poza jej granicami w modlitwie o jak najszybszą beatyfikację ks. Franciszka w 20-tą rocznicę jego śmierci.

Przed nami nowy rok pracy formacyjnej, którego temat brzmi ,,Idźcie i głoście". Podczas XXXII Kongregacji Odpowiedzialnych w Częstochowie zostały skierowane, przez Noela Chircopa, słowa do nas wszystkich:

"Czy masz w sobie taką pewność i autorytet, żeby zaprosić ludzi , by mogli obserwować twoje życie? Nie po to, aby usłyszeli co mówisz, ale żeby zobaczyli, jak żyjesz"

"Ewangelizacja jest zadaniem, poleceniem dla Kościoła. A wam, kapłani, przeznaczono szczególną rolę, w której nikt was nie zastąpi."

"Kiedy powinniśmy ewangelizować? Teraz już czas! Przestańcie marnować czas! Róbcie to! Świat was potrzebuje! Potrzebuje świadectwa waszego życia!"

W sobotnie popołudnie odbyło się spotkanie w filiach, podczas którego podjęte zostały zagadnienia związane z omówieniem Listu kręgu centralnego skierowanego do odpowiedzialnych małżeństw i moderatorów DK w maju b.r.
List ten został przedstawiony na kręgach diecezjalnych. Pochylano się nad takimi tematami, jak: hierarchia ważności spotkań w diecezjach, ich przygotowanie, przebieg i czas trwania, ich liczba ( czasami zbyt duża). Stwierdzono, że konieczne jest kształtowanie umiejętności rozeznawania, w których spotkaniach powinny koniecznie uczestniczyć wszystkie małżeństwa formujące się w kręgach DK, a w których dodatkowo pary pełniące określone posługi, jak również, z których proponowanych w diecezjach spotkań można zrezygnować. W tym ostatnim przypadku, czy uczestniczyć czy też zrezygnować, powinno rozeznawać każde małżeństwo indywidualnie, mając na względzie dobro swojej rodziny.

Dołączamy cały tekst wspomnianego listu.

Jolanta i Mirosław Słobodowie
Para krajowa DK© 2001-2013 Centralna Diakonia DK