Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
Formacja
Krótko o DK
 
Zasady DK
 
Listy kręgu centralnego DK
 
Charyzmat i Duchowość Ruchu Światło-Życie
 
Historia DK
 
Konspekty spotkań miesięcznych
 
Konferencje
 
Relacje
 
Świadectwa
 
Prezentacje
 


Walentynkowa randka w "Moskwie"

„Jak to miło kochanie wyjść razem do kina - chociaż raz na pół roku…”. Tym żartobliwym stwierdzeniem rozpoczniemy naszą relację z kolejnej akcji ewangelizacyjnej która odbyła się w niedzielę 12 lutego.

W klimacie „dnia zakochanych” 340 osób postanowiło spędzić mile czas razem z ukochaną (ukochanym) w gościnnym kieleckim kinie „MOSKWA” oglądając od godz. 18.00 świetny film pt. „Family Man”. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji był moderator rejonowy Domowego Kościoła ks. Józef Majchrzyk, który wraz z diakonią ewangelizacyjną Ruchu Światło-Życie diecezji kieleckiej doprowadził do skutku to jakże miłe przedsięwzięcie. Tuż przed rozpoczęciem seansu dosyć spora kolejka chętnych czekała jeszcze na zakup biletów, a niemal pełna sala radowała serca organizatorów i była efektem szeroko zakrojonych działań informacyjnych przeprowadzonych w wielu kieleckich parafiach. W projekcji wzięła również udział grupa osób uczestnicząca w kursie przedmałżeńskim w parafii Kostomłoty k/ Kielc wraz z ks. Mirosławem Cisowskim.
Seans rozpoczął się z kilkuminutowym opóźnieniem spowodowanym wspomnianą wcześniej sprzedażą biletów i trwał nieprzerwanie przez jakiś czas, gdy nagle... obraz zatrzymał się, światła rozbłysły; wielu z oglądających zaczęło chyba myśleć o ewakuacji, lecz uspokoił ich głos ks. Józefa który wyjaśnił, że właśnie Straż Miejska przygotowuje się do zablokowania kilkudziesięciu samochodów w pośpiechu zaparkowanych przez randkowiczów w niedozwolonych miejscach w pobliżu kina. Stróże prawa, z uwagi na szczytny cel tejże projekcji, rozumiejąc powody pośpiechu zadeklarowali, że nie założą blokad, jeśli auta zostaną przestawione w inne, dozwolone miejsca. Takim sposobem wygospodarowano 10 minut na przedstawienie Ruchu Światło-Życie i zachęcenie obecnych na sali do udziału w rekolekcjach. Resztę filmu obejrzeliśmy już bez przeszkód.
Tuż po projekcji uczestnicy seansu obejrzeli krótką dramę nawiązującą do dialogu małżeńskiego, zaprezentowaną przez Beatę i Jana Górlickich.
Na zakończenie kilka słów podsumowania i zachęty do rozmowy małżeńskiej skierowała do widzów Magda Delipacy. Wychodzący z kina otrzymali kopertę z materiałami informującymi o Domowym Kościele i całym Ruchu Światło Życie oraz zachętę i wprowadzenie do wspólnej rozmowy małżeńskiej.
Celem tego filmowego spotkania było skłonienie małżonków i narzeczonych do refleksji nad ich wspólną drogą przez życie, realizowaną obecnie lub też planowaną w przyszłości i zachęcenie do wzajemnej rozmowy według zaproponowanego schematu.
Kto nie widział, niech żałuje! Film w znakomitej obsadzie aktorskiej, momentami śmieszny, niekiedy wzruszający, ale przede wszystkim skłaniający do refleksji - tak nad sensem naszego życia, jak i nad sensem powołania do życia małżeńskiego. Czasu spędzonego wspólnie z żoną w niedzielny wieczór absolutnie nie uważam za stracony. Wręcz przeciwnie! Mam wrażenie, że od naszej wieczornej rozmowy odbytej po filmie patrzymy na siebie z większą życzliwością, miłością i zrozumieniem. Niecierpliwie czekamy na kolejne projekcje zapowiedziane już przez organizatorów.

Janek© 2001-2013 Centralna Diakonia DK