Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
Formacja
Krótko o DK
 
Zasady DK
 
Listy kręgu centralnego DK
 
Charyzmat i Duchowość Ruchu Światło-Życie
 
Historia DK
 
Konspekty spotkań miesięcznych
 
Konferencje
 
Relacje
 
Świadectwa
 
Prezentacje
 


DOMOWY KOŚCIÓŁ W HOLANDII

Szczęść Boże, kłaniają się rodziny z Domowego Kościoła w Holandii.

Nasz krąg składa się z pięciu par:

1. Anna i Tomasz (Emilka 10 lat, Filip 4,5 roku) - oboje z Kościołem związani "od wieków". Ania przeżyła formację oazową podczas oaz młodzieżowych, jako uczestniczka i animatorka. Tomasz, "skończony" teolog dogmatyk, dziennikarz z wykształcenia, grafik komputerowy, w młodości związany pośrednio ze Szkołą Nowej Ewangelizacji w Legnicy i w Gubinie u ks. Adama Godnarskiego.

Mieszkamy w Arnhem w Holandii. Dwa lata temu "zaraziliśmy się" Domowym Kościołem – w Lubomierzu, gdzie moja Ania spędzała wakacje.

Do naszego małżeństwa chętnego kroczyć drogą DK dołączyli jeszcze:

2. Monika i Marcin (synek Antoś - prawie dwa latka, następne "w drodze"); mieszkają w Arnhem.

3. Agnieszka i Marek Doskocz (Joasia dwa latka, następne dziecko "w drodze"), mieszkają w Arnhem.

4. Ania i Michał Borkowscy (synek ponad dwa lata); mieszkają za rzeką w Druten (okolice Nijmegen).

5. Agnieszka i Paweł (córka Julcia, cztery latka); mieszkają koło Den Bosch.

Jak widać - stanowimy kolaż Bożej miłości, ale wszyscy mamy jedno pragnienie: należeć do grupy przy Kościele. U nas nie było Domowego Kościoła, żadna z naszych par nie należała do niego wcześniej. Nikt do tej pory nie odważył się założyć czegoś podobnego na terenach Niderlandów, choć jest dużo ludzi, którzy pochodzą z Polski, gdzie ten Ruch działa i pewnie nawet ktoś do niego przynależał.

Po nawiązaniu kontaktu z parą łącznikową z DK na zachodzie Europy, Marią i Ryszardem Karolewskimi z Poznania i po okresie wspomagania nas drogą internetową i telefoniczną w prowadzeniu pierwszych spotkań kręgu, w 2010 r. Marysia i Rysiu polecili nam sesję o pilotowaniu kręgów. Pojechaliśmy więc do Krościenka. Sesję prowadzili Danuta i Andrzej Bartosikowie.

We wrześniu 2010 r. przeżyliśmy u nas w domu i w parafii rekolekcje jako krąg, aby zapalić się do czynnego udziału na rzecz Domowego Kościoła w Holandii. Chcieliśmy, aby przez rekolekcje nasz DK w Niderlandach rozwijał się w łączności z ruchem w Polsce. W trakcie rekolekcji przyjęliśmy Jezusa jako jedynego i osobistego Pana i Zbawcę. Zostało to umiejętnie wplecione w rekolekcje, które były też wprowadzeniem w charyzmat Domowego Kościoła.

Rekolekcje nie tylko wzmocniły nas w tym dziele, ale przyczyniły się do prostego i systematycznego wprowadzania zobowiązań.

Rekolekcje prowadzili ks. A.Wachowicz oraz Jola i Mirek Słoboda. Od rekolekcji minęło już kilka miesięcy, a nasze życie odliczane jest miesięcznymi spotkaniami.
Umacniamy się Słowem Bożym i modlitwą osobistą. Spotkania zachowały swój charakter; najważniejszy jest Chrystus. Wiele par przyznało, że ich życie ulega zmianie.

Za sprawą naszego kręgu tegoroczne rekolekcje wielkopostne w parafii w Arnhem będzie prowadził franciszkanin, o.Tadeusz Kula z Lubomierza razem z ekipą ewangelizacyjną.
A latem wybieramy się do Polski na oazę I stopnia.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.domowy.kosciol.nl

Anna i Tomek Karawajczyk© 2001-2013 Centralna Diakonia DK