Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
Formacja
Krótko o DK
 
Zasady DK
 
Listy kręgu centralnego DK
 
Charyzmat i Duchowość Ruchu Światło-Życie
 
Historia DK
 
Konspekty spotkań miesięcznych
 
Konferencje
 
Relacje
 
Świadectwa
 
Prezentacje
 


Spotkanie opłatkowe dla rodzin DK w Carlsbergu


W dniach 8-9 stycznia w ośrodku Marianum w Carlsbergu (Niemcy) odbyło się spotkanie opłatkowe, na którym gościli bp Adam Szal, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie i moderator generalny Ruchu Światło-Życie, ks. Adam Wodarczyk. W spotkaniu uczestniczyło ok. 15 małżeństw DK z Paderborn, Reutlingen, Saarbrücken i Carlsbergu oraz inne mieszkające w pobliżu osoby.

Po zawiązaniu wspólnoty i przedstawieniu się katechezę wygłosił ks. Adam Wodarczyk. „Słuchać Pana” to hasło pracy Ruchu w tym roku. Słowo Boże dociera do nas różnymi drogami: przez ewangelizację, liturgię, modlitwę, adorację Pana, kontemplację i znaki czasu, pouczając, że jesteśmy tylko pielgrzymami do wieczności. Świat „infekuje” nas antyewangelią, atakując wiadomościami o skandalach, aferach, korupcji, aborcji, a także szkaluje Kościół i zakłamuje jego nauczanie. Jezus ma dalej swą misję zbawczą dla nas i powierza ją Kościołowi. A więc „Słuchać Pana... w Kościele” . Słowo Boże nie jest dla mnie samego, ale ma być głoszone wszędzie i zawsze (jak ostatnio pisze papież Benedykt XVI) wszystkim ludziom. Stąd płyną dla nas świeckich obowiązki zanoszenia go innym, przez świadectwo życia i ewangelizację.

Eucharystii przewodniczył bp Adam Szal, zaś po południu nastał czas kolędowania i dzielenia się opłatkiem, po czym grupa dzieci i młodzieży z PMK Kaiserslautern zaprezentowała jasełka. Wieczorem bawiliśmy się w czasie pogodnego wieczoru.

W niedzielę rano Ksiądz Biskup i ks. Adam odpowiadali na pytania uczestników i wspominali swe początki w Ruchu. Był też czas na rozmowy osobiste, w trakcie których -według sugestii ks. Wodarczyka - narodziła się idea powołania par rejonowych dla kręgów DK, rozsianych w Niemczech, celem lepszej informacji wzajemnej i wybrania w przyszłości pary krajowej dla Niemiec.

Pragniemy podziękować obu naszym gościom za przybycie, poświęcony nam czas, katechezy i homilie.

Anna i Jerzy Łodzińscy© 2001-2013 Centralna Diakonia DK