Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
Formacja
Krótko o DK
 
Zasady DK
 
Listy kręgu centralnego DK
 
Charyzmat i Duchowość Ruchu Światło-Życie
 
Historia DK
 
Konspekty spotkań miesięcznych
 
Konferencje
 
Relacje
 
Świadectwa
 
Prezentacje
 


Pamiętamy…


Właśnie mija pierwszy rok jak odeszła od nas Siostra Jadwiga. Wiemy, że w wielu miejscach w kraju, a może i poza jego granicami, odbywają się Msze św. w Jej intencji. Także w naszej diecezji warszawskiej, a dokładnie w kaplicy Sióstr Sacré Coeur w Warszawie, odprawiona została Eucharystia w intencji Siostry Jadwigi.

Poranna godzina (za rok będzie wieczorna) sprawiła, że była to Eucharystia sprawowana w ścisłym gronie tych, którzy Siostrę dobrze znali i często ją spotykali. Przy ołtarzu w koncelebrze stanęli ks. Krzysztof Ołdakowski TJ oraz ks. Andrzej Pawlak (moderator diecezjalny DK). W homilii ks. Andrzej, nawiązując do czytania z Księgi Hioba, mówił o zaskakujących, niespodziewanych i krętych drogach ludzkiego życia. Dobry Bóg kieruje nas na takie ścieżki, byśmy byli świadkami miłości Jezusa i nieśli innym świadectwo wielkich dzieł Bożych. Wspomnienie o Siostrze Jadwidze naturalnie wpisywało się w tę homilię, bo jakże przedziwne i szerokie były „drogi” Siostry…

Wspomnienia przeniosły się również na agapę, gdzie wraz z s. Zofią (przyjaciółką Siostry Jadwigi) wspominaliśmy powstawanie kręgów DK w Warszawie i całej Polsce.

Na pobliskim cmentarzu w imieniu pary krajowej DK, Beaty i Tomasza Strużanowskich, kręgu centralnego i wszystkich małżeństw z Domowego Kościoła w kraju i na świecie, złożyliśmy wiązankę kwiatów, zapaliliśmy znicze i trwaliśmy w modlitewnym skupieniu.

Tutaj może zobaczyć lokalizację cmentarza parafialnego w Grabowie

Beata i Jarosław Bernatowicz
para diecezjalna warszawska© 2001-2013 Centralna Diakonia DK