Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
Formacja
Krótko o DK
 
Zasady DK
 
Listy kręgu centralnego DK
 
Charyzmat i Duchowość Ruchu Światło-Życie
 
Historia DK
 
Konspekty spotkań miesięcznych
 
Konferencje
 
Relacje
 
Świadectwa
 
Prezentacje
 


Czyńcie z domu Kościół!


W sobotę 25 września rodziny Domowego Kościoła archidiecezji krakowskiej przeżywały dzień skupienia w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie. Dużą radością było dla nas to, że na zaproszenie pary diecezjalnej i moderatora diecezjalnego DK, ks. Wojciecha Warzechy, na spotkanie przyjechał moderator krajowy DK ks. Andrzej Wachowicz. Osią spotkania, wokół której skupiły się świadectwa małżonków o przeżytych rekolekcjach wakacyjnych, konferencja ks. Andrzeja Wachowicza, homilia wygłoszona przez niego podczas Mszy św., a także rozważania podczas Namiotu Spotkania i spotkań w kręgach – było hasło roku formacyjnego: „Słuchać Pana”. Podczas Eucharystii odbyło się przekazanie posługi par rejonowych, zaś pary animatorskie zostały pobłogosławione przez Moderatora Krajowego DK. Świętowanie zakończyliśmy radosną agapą.

Pięknym dopełnieniem dnia skupienia był niedzielny wyjazd do Częstochowy, gdzie na dorocznej pielgrzymce zgromadziły się małżeństwa i rodziny z całej Polski. Na Jasnej Górze najpierw wysłuchaliśmy wystąpienia doktora Tadeusza Wasilewskiego - osobistego świadectwa lekarza, który zaprzestał praktyk in vitro. Opowiedział on o swojej karierze zawodowej, życiu osobistym oraz o tym, jak w pewnym momencie rozwoju zawodowego spojrzał na „owoce” pracy w klinice. W 2007 r. nastąpił przełom w jego sumieniu i życiu. Nastąpiła „śmierć zawodowa” i „nowe narodziny” – wędrówka śladem znaków, które dostawał od Pana Boga. 1 stycznia 2009 r. założył klinikę „Napromedica” w Białymstoku i rozpoczął leczenie niepłodności małżeńskiej metodą naprotechnologii, żyjąc i pracując z nową nadzieją i radością odczytując wolę Bożą. - Do poczęcia nowego życia potrzebny jest nie tylko plemnik, komórka jajowa i płodny śluz, ale nade wszystko DOBRY BÓG! - podkreślił prelegent.

XXVI pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę uwieńczyła Msza św., której przewodniczył ordynariusz radomski, bp Henryk Tomasik. W nasze serca głęboko zapadły słowa usłyszane podczas homilii: „CZYŃCIE Z DOMU KOŚCIÓŁ”… - Drodzy rodzice! – apelował Ksiądz Biskup – pomóżmy naszym duszpasterzom w tym, aby młodzi ludzie przygotowali się naprawdę do sakramentu, aby nie był to przypadek, aby przygotowanie do ślubu nie kończyło się na zamówieniu sali na rok albo dwa lata przed wymaganym czasem, a potem na zorganizowaniu folkloru towarzyszącego sakramentowi.

Dla nas był to kolejny bardzo ważny dzień, gdyż podczas tej Mszy św. uroczyście odnowiliśmy śluby małżeńskie! Odbyło się także ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego oraz zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski.
Umocnieni Słowem i błogosławieństwem Bożym, wewnętrznie odnowieni i radośni, powróciliśmy szczęśliwi do domu.

Hania i Zbyszek Stawowiak
para diecezjalna krakowska© 2001-2013 Centralna Diakonia DK