Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
Formacja
Krótko o DK
 
Zasady DK
 
Listy kręgu centralnego DK
 
Charyzmat i Duchowość Ruchu Światło-Życie
 
Historia DK
 
Konspekty spotkań miesięcznych
 
Konferencje
 
Relacje
 
Świadectwa
 
Prezentacje
 


Dzień Światła w Krościenku

Dzień Światła w Krościenku świętowaliśmy w Namiocie Światła podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej przez przybyłych do Krościenka kapłanów pod przewodnictwem ks. Moderatora Generalnego Adama Wodarczyka.
Eucharystię poprzedziła Medytacja o świetle o godz. 12:00 oraz adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15:00.

Podczas medytacji słuchaliśmy fragmentów Słowa Bożego na temat światła oraz słów ks. Franciszka Blachnickiego o liturgicznym znaczeniu znaku światła. Pochylaliśmy się nad tajemnicą podwójnego znaczenia światła, które symbolizuje po pierwsze Chrystusa i to Kim jest Chrystus oraz po drugie Ducha Świętego, który prowadzi nas do spotkania i poznania Chrystusa, ale to Sam Chrystus udziela nam Swojego Ducha czego symbolem jest rozchodzenie się światła na cały świat. Medytację zakończyła modlitwa uwielbienia, dziękczynienia i prośby.

Na rozpoczęcie Eucharystii zebraliśmy się przed figurą Niepokalanej Matki Kościoła gdzie w promieniach zachodzącego słońca ks. Moderator poświęcił świece oazy, które rozbłysną światłem na rekolekcjach w zbliżającym się roku formacyjnym. Następnie w procesji udaliśmy się do Namiotu Światła na sprawowanie Liturgii. Na Dniu Światła w Krościenku zgromadzili się kapłani, panie z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła, uczestnicy rekolekcji ORD oraz członkowie Ruchu Światło-Życie, w tym małżeństwa z Domowego Kościoła odpoczywający w okolicy. Szczególnym znakiem i radością naszego spotkania były dzieci, w których życiu wiara dojrzewa i dzięki świadectwu rodziców i wspólnoty Kościoła ich spotkanie z Jezusem będzie dojrzewać i ufamy, że w przyszłości podejmą misję głoszenia Chrystusa. Dzień Światła jest jednocześnie Dniem Spotkania Boga z Człowiekiem w znaku Dziecka, w którym Symeon rozpoznaje przychodzącego Boga. W homilii ks. Moderator podkreślił, że w dzisiejszej Uroczystości odkrywamy, że to Bóg prezentuje całemu światu Swojego umiłowanego Syna, przez Symeona przedstawia misję po co On się narodził i dlaczego przyszedł na świat, w tym małym Dziecku o imieniu Jezus zostaje ukazana całemu światu tajemnica zbawienia, ludzkość otrzymuje znak nadziei, znak nowego życia. W Dniu Światła mamy odkrywać, że jedni dla drugich mamy być światłem: mąż światłością wobec żony, żona wobec męża, rodzice wobec dzieci, kapłani wobec siebie nawzajem i wobec tych, którzy zostali im powierzeni, osoby konsekrowane mają być światłością przynależności do Chrystusa wobec całego świata, aby Ci którzy jeszcze są w ciemności odnaleźli swoją drogę do Chrystusa.

Na zakończenie Eucharystii ks. Adam Wodarczyk złożył życzenia z okazji Dnia Życia Konsekrowanego. Paniom z INMK ks. Moderator życzył, aby modlitwa zgromadzonych na Eucharystii dodawała Im sił do posługi, a dla nas aby świadectwo życia konsekrowanego było źródłem siły życia w codzienności. Ks. Moderator złożył życzenia kapłanom, między innymi ks. Robertowi Serafinowi „wysokich lotów” w prowadzeniu rekolekcji ORD, a wszystkim wypoczywającym dużo śniegu i dobrych warunków na stokach do zimowej rekreacji.

Ks. Moderator przypomniał, że świece, które trzymamy w rękach niebawem zapłoną w poszczególnych oazach średnich jako znak jedności całego Ruchu. Zostaliśmy zachęceni, abyśmy światło Chrystusa zabrali ze sobą w naszych sercach i dzielili się nim w naszym codziennym życiu poprzez świadectwo słowa i życia.
Elżbieta i Mirosław Wrotek© 2001-2013 Centralna Diakonia DK