Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
Formacja
Krótko o DK
 
Zasady DK
 
Listy kręgu centralnego DK
 
Charyzmat i Duchowość Ruchu Światło-Życie
 
Historia DK
 
Konspekty spotkań miesięcznych
 • Katechumenat rodzinny

 • Ku dojrzałości chrześcijańskiej

 • Diakonia

 • Dać świadectwo nadziei

 •  
  Konferencje
   
  Relacje
   
  Świadectwa
   
  Prezentacje
   

  List`98: wrzesie - grudzie 2005

  Konspekty spotkań miesięcznych kręgu po formacji podstawowej

  Temat nowego roku pracy formacyjnej "Dać świadectwo nadziei" wzywa, byśmy stawali się świadkami nadziei dla otaczających nas spraw i ludzi, którzy tak często cierpią na brak nadziei. By tak się stawało, trzeba nam podjąć refleksję nad naszą własną postawą nadziei, szukać jej źródeł, podejmować trud formacyjny.
  Temu służyć będą poniższe konspekty, których treść oparta jest na bogactwie Eucharystii i nauczaniu Kościoła w tym temacie. Chociaż Rok Eucharystii wkrótce zostanie zakończony (październik 2005), poniższe teksty mogą stać się okazją do pogłębienia treści już znanych, a także szkołą praktycznego stosowania ich w naszym życiu, aby było ono podobne do życia Jezusa Chrystusa. W poszczególnych miesiącach rozważymy następujące tematy:
  "Eucharystia szkołą uczestnictwa w życiu doczesnym i wiecznym"
  "Wielkość każdej miłości mierzy się wielkością daru"
  "Przebaczenie warunkiem każdej prawdziwej ludzkiej miłości"
  "Eucharystia szkołą postawy posiadania siebie w dawaniu siebie""
  "Postawa wdzięczności Bogu i ludziom"
  "Eucharystia szkołą życia według woli Bożej"
  "Miłość wymaga cierpienia i krzyża"
  "Miłość musi się dzielić i rozszerzać"
  "Eucharystia źródłem radości życia"
  "Podsumowanie pracy rocznej"
  Podobnie jak miało to miejsce w latach poprzednich, każdy konspekt zawiera pytania i problemy do rozważania zarówno w czasie spotkania kręgu, jak i sugestie dla małżonków do pracy duchowej w ciągu miesiąca. Nie obejmują one każdorazowo wszystkich zobowiązań DK, co wcale nie oznacza, że nie wymienione w danym konspekcie zobowiązania mają być przez nas zaniedbywane. Wprost przeciwnie, wszyscy wiemy bowiem, jak bardzo praktykowanie jednych zobowiązań wpływa na owocność innych.
  W pracy formacyjnej niech nam towarzyszą słowa Ojca Świętego Jana Pawła II z Adhortacji Apostolskiej Ecclesia in Europa:
  "We współczesnym społeczeństwie, często zamkniętym na transcendencję, przytłoczonym przez postawy konsumpcyjne, łatwo ulegającym nowym formom bałwochwalstwa, a jednocześnie spragnionym czegoś, co nie przemija, zadanie, które stoi przed Kościołem w Europie jest trudne, a zarazem porywające. Polega ono na odkrywaniu na nowo poczucia ?tajemnicy?; na odnowieniu liturgii, aby była bardziej wymownym znakiem obecności Chrystusa Pana; na tworzeniu nowych możliwości wyciszenia, modlitwy i kontemplacji; na powrocie do sakramentów, zwłaszcza do Eucharystii i Pokuty, jako źródeł wolności i nowej nadziei."

  Anna i Jacek Nowakowie  © 2001-2013 Centralna Diakonia DK